Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Сьогодні Європейська Комісія від імені ЄС надала Україні кредит у розмірі 260 млн. євро.

13 листопада, 2014 р.

    Країна отримала гроші у рамках пакету макрофінансової допомоги.
    
    Цей кредит було надано на додачу до 600 млн. євро, що їх виділяли від травня поточного року у рамках двох чинних програм ЄС із макрофінансової допомоги. Після надання сьогоднішнього кредиту ще залишається доступними 760 млн. євро у рамках двох чинних програм для України.
    
    Мета програм з макрофінансової допомоги – економічно та фінансово підтримати Україну, економіка якої переживає складні часи. Водночас вони спрямовані на заохочення проведення структурних реформ, покликаних удосконалити управління, стимулювати економічне зростання та спонукати до законодавчої гармонізації з ЄС. Зокрема, макрофінансова допомога ЄС підтримує реформи у сферах, які, з-поміж усього іншого, стосуються управління державними фінансами та боротьби проти корупції, торгівлі та оподаткування, енергетичного сектору та реформ фінансової сфери.
    
    «Виділення цих коштів є черговим конкретним сигналом солідарності Європи з українським народом, – підкреслив П’єр Московічі, Європейський Комісар з економічних і фінансових справ, оподаткування та митниць. – Ми, з однієї сторони, допомагаємо країні задовольнити її нагальні фінансові потреби, а з іншої – підтримуємо амбітний процес реформ для стабілізації економіки і створення умов для довготривалого зростання та підняття рівня зайнятості в Україні».
    
    Європейська Комісія залучила кошти для траншу, що його було здійснено сьогодні, на фінансових ринках 5 листопада. Ці кошти також були використані для фінансування кредиту у рамках Європейського механізму із фінансової стабілізації (ЄМФС) для Португалії.
    
    Контекст
    
    Фінансова допомога для України
    
    Наразі підтримка ЄС у рамках макрофінансової допомоги Україні становить 1,61 млрд. євро. Раніше поточного року Єврокомісією було здійснено два транші: у розмірі 100 млн. євро (20 травня) та у розмірі 500 млн. євро (17 червня). Очікується, що наступні транші у розмірі 500 млн. євро та 250 млн. євро надійдуть в Україну до кінця цього року та до весни 2015 року відповідно – у випадку, якщо Київ покаже задовільний прогрес у впровадженні відповідних реформ. Допомога є частиною ширшого пакету підтримки України, про який Європейська Комісія оголосила 5 березня, а лідери ЄС схвалили під час засідання Європейської Ради 6 березня.
    
    Макрофінансова допомога – це винятковий інструмент реагування на кризи для сусідських країн-партнерів ЄС, які зіштовхнулися з відчутними проблемами платіжного балансу. Ця допомога є доповненням до підтримки, що надається МВФ та іншими донорами у контексті стабілізації та програми реформ, розпочатих країною-бенефіціаром. Кредити у рамках макрофінансової допомоги мають на меті допомогти Україні задовольнити її нагальні фінансові потреби та одночасно підтримати важливі економічні реформи.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю