Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Правозахисники: Постанова Кабiнету Мiнiстрiв №79 наступає на права переселенців

15 березня, 2015 р.

   
    Українська Гельсінська спілка з прав людини провела прес-конференцію щодо ухвалення Кабінетом Міністрів України 4 березня 2015 дискримінаційної постанови №79, яка стосується питань оформлення і видачі свідоцтв про взяття на облік осіб, що переміщаються з тимчасово окупованих територій України, або з районів проведення АТО.
    
    На прес-конференції обговорювалися дискримінаційні аспекти постанови КМУ №79, а також кому вигідне неправильне тлумачення закону.
    
    На думку Бориса Захарова, директора Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини ця постанова містить в собі відразу дві загрози для прав вимушених переселенців. По-перше, терміни на реєстрацію внутрішньо переміщених осіб, заявлені в постанові №79 є по суті мало реальними, що буде призводити до втрати чинності «Довідки внутрішньо переміщеної особи». На думку Бориса Захарова ця штучна перешкода створюється з метою скорочення обсягів допомоги людям, які її потребують. По-друге, в Постанові неправильно тлумачиться існуючий Закон про дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Виходячи з Постанови №79, Довідка переселенця втрачає чинність без штампа Державної міграційної служби України, що повністю прив’язує процес реєстрації до радянського інституту «прописки». Це суперечить Конституції, міжнародним нормам і законодавству України.
    
    Олександра Дворецька, координатор правового напрямку ініціативи «Схід SOS» переконана, що ця Постанова встановлює додатковий контроль за переселенцями з боку Державної міграційної служби України (ДМСУ). Кабмін у своїй логіці контролю за переселенцями дорівнює їх до осіб, що перебувають під адміністративним наглядом після звільнення з місць позбавлення волі. При цьому такий контроль встановлюється за тими, хто вчиняє злочин не вперше, чи вчинив тяжкі злочини чи злочини, пов’язані з обігом наркотиків.
    
    Правозахисники закликають Кабінет Міністрів України змінити постанову, збільшити терміни реєстрації місця проживання і прибрати всі дискримінаційні положення, а надалі, у своїй роботі, дотримуватися принципу Pacta Sunt Servanda (Угоди мають виконуватися), прихильність якому і забезпечить верховенство права в Україні.
    
    Джерело : УГСПЛ
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю