Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС і надалі підтримує порядок денний реформ і економічне відновлення України

18 червня, 2015 р.

   
    Сьогодні з нагоди свого візиту до Києва Європейський Комісар з Європейської політики сусідства і перемовин про розширення Йоганнес Ган підписав з Міністром економіки України Айварасом Абромавічусом угоду про фінансування на суму у 55 млн. євро. Угода була підписана для програми «Підтримки України з боку ЄС для перезапуску економіки» (EU SURE). Завдяки цій програмі грантова допомога ЄС Україні лише цього року складе близько 200 млн. євро; це є знаком безпрецедентної підтримки – яка надається у формі грантів і кредитів, – що є доступною для країни з-поза меж Євросоюзу у такий короткий період часу. Окрім того, сьогодні Верховна Рада ратифікувала Меморандум про розуміння для третього пакету макрофінансової допомоги від Європейського Союзу у розмірі 1,8 млрд. євро.
    
    «Сьогоднішня ратифікація українським Парламентом Меморандуму про розуміння для нової макрофінансової допомоги ЄС є чітким знаком, який свідчить про налаштованість України до того, аби пройти шляхом реформ, – сказав Віце-президент Європейської Комісії з питань євро і соціального діалогу Валдіс Домбровскіс. – Заходи, які містяться у Меморандумі, особливо, які стосуються боротьби проти корупції та реформування сфери державного управління, є надважливими для того, аби Україна, попри конфлікт на сході, стала безпечною та заможною державою. Наразі ми працюємо над виділенням першого платежу у розмірі 600 млн. євро протягом наступних тижнів».
    
    Своєю чергою, Ган висловив задоволення підписанням угоди про фінансування спеціальних заходів 2015 року на підтримку розвитку приватного сектору та економічного відновлення. «Ця програма підтримає розвиток малих і середніх підприємств по всій Україні та якнайшвидше відновлення регіонів, найбільш уражених конфліктом», – пояснив Ган.
    
    За його словами, цей пакет допоможе створити Центри з підтримки бізнесу у 15-и регіонах. «Ми сподіваємося, це допоможе у старті нових бізнесових проектів; також це зробить свій внесок у початок нового життя для людей, які були змушені залишити свої домівки через конфлікт», – підкреслив Єврокомісар.
    
    Це є частиною ширших скоординованих зусиль, які втілюються у рамках Східного партнерства, з поліпшення доступу до фінансування для малих і середніх підприємств; також вони спрямовані на те, аби допомогти бізнесу підготуватися до торговельної частини Угоди про асоціацію, яка має на меті створення глибокої і всеохопної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ) і яка набуде чинності від 1 січня 2016 року. Нещодавно започаткований Інструмент ГВЗВТ повинен залучити для України близько 1 млрд. євро; це допоможе малим і середнім підприємствам скористатися новими торговельними можливостями, поліпшити доступ до фінансування та привести бізнес у відповідність до європейських стандартів.
    
    Під час свого візиту Ган також оголосить, що, на знак визнання зусиль для проведення реформ, Україна поточного року отримає вагому додаткову фінансову допомогу у рамках Парасолькового фонду; це означає, що поточного року Україна, у відповідності до зобов’язань, взятих торік у березні, отримає користь від щонайменше 200 млн. євро у формі грантового фінансування.
    
    Контекст
    
    Програма «Підтримки України з боку ЄС для перезапуску економіки» (EU SURE; 55 млн. євро). Ініціатива підтримує національну, регіональну, місцеву владу та інші зацікавлені сторони у розвитку і впровадженні ефективних політик з розвитку економіки, включаючи політики, які стосуються малих і середніх підприємств. Одним із компонентів програми буде створення Центрів з підтримки бізнесу у 15 регіонах, які управлятимуться Європейським банком реконструкції і розвитку. Мета – розвиток регіональних спроможностей і проведення тренінгів зі стимулювання підприємницьких навичок у щонайменше 15-ох регіонах України. Втілення цієї мети відбуватиметься у співпраці з місцевими бізнесовими асоціаціями, банками і представниками місцевої/регіональної влади. Під час цих заходів особливий наголос робитиметься на сферах, уражених конфліктом, з метою зробити свій внесок у відновлення. Ця програма також сприятиме участі України у програмі “Horizon 2020”.
    
    
    Інструмент ГВЗВТ для малих і середніх підприємств було започатковано під час саміту Східного партнерства, який відбувся у Ризі у травні. Протягом наступних 10-и років Інструмент надасть грантів на суму у приблизно 200 млн. євро з бюджету ЄС. Очікується, що цей внесок розблокує нові інвестиції (на щонайменше 2 млрд. євро) для малих і середні підприємств у трьох країнах, в яких діятиме ГВЗВТ: Грузії, Республіці Молдова та Україні. Фінансові засоби для інвестицій будуть переважно надходити з Європейського банку реконструкції і розвитку і Європейського інвестиційного банку.
    
    Більше інформації:
    
    Слідкуйте за Валдісом Домбровскісом у Twitter: @vdombrovskis
    
    Слідкуйте за Йоганнесом Ганом у Twitter: @JHahnEU
    
    Веб-сторінка Валдіса Домбровскіса
    
    Веб-сторінка Йоганнеса Гана
    
    Веб-сайт Генерального директорату Європейської Комісії з сусідства і перемовин про вступ
    
    Веб-сайт Представництва Євросоюзу в Україні
    
    Прес-реліз IP/15/5012: ЄС розблокує інвестицій для малого бізнесу у Грузії, Молдові та Україні на 2 млрд. євро
    
    Інформація з приводу Інструменту ГВЗВТ
    
    MEMO/15/4863: Підтримка України з боку Європейської Комісії
    
    MEMO/14/159: Підтримка України з боку Європейської Комісії
    
    Press Release IP/15/5024 щодо підписання Меморандуму про розуміння з надання макрофінансової допомоги Україні


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю