Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС підтримує соціальну квартиру для жінок у складних життєвих обставинах

23 вересня, 2015 р.

    23 вересня мешканки соціальної квартири для вагітних жінок та молодих матерів пригощали чаєм та власноруч приготованими пирогами журналістів, представників ЄС, міської влади та Міністерства соціальної політики. Прес-ланч організував МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» в рамках проекту ЄС «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні». Він є частиною допомоги від ЄС Україні в розвитку послуг для потерпілих від насильства, внутрішньо переміщених та інших уразливих жінок, а також підтримкою реформаторської ініціативи київської влади щодо фінансування послуг громадської організації.
    
    «Незалежно від соціального контексту, насильство щодо жінок трапляється в будь-якій європейській країні, і Україна не є винятком. Це негативно впливає не тільки на здоров’я і благополуччя жінок, а на їх фінансову незалежність та економіку країни в цілому. Підтримка ЄС послуг соціальної квартири є внеском до становлення гармонійного суспільства, якого прагне Україна”, – сказав Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров’я та соціальної сфери Представництва Євросоюзу в Україні.
    
    Учасники прес-ланчу говорили про допомогу потерпілим від насильства, внутрішньо переміщеним та іншим уразливим дівчатам і жінкам, а також про послуги соціальної квартири і можливості часткового фінансування через київський бюджет.
    
     «Соціальна квартира працює з травня 2013 року. Протягом 2,5 років квартиру фінансували різні донори, зокрема Європейський Союз. Нас підтримували Міністерство соціальної політики, міська влада, Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та ін. З 2016 року частину послуг квартири планують включити до міського бюджету», – розповіла Галина Скіпальська, виконавчий директор МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».
    
    В квартирі отримують тимчасовий притулок та інші послуги вагітні жінки й молоді матері, які зазнали насильства, живуть або значну частину часу проводять на вулиці, переїхали до Києва з уражених збройним конфліктом регіонів. За два роки соціальна квартира допомогла 33 жінкам та 33 дітям.
    
    «Київська міська влада підтримує всі інноваційні проекти, спрямовані на допомогу уразливим жінкам, що дозволяють їм повернутися до нормального життя та інтегруватися в суспільство. Саме тому, місто зацікавлене у створенні та функціонуванні таких соціальних квартир»,– зазначила Ганна Старостенко, заступник Голови КМДА.
    
    До квартири приймають жінок без паспорту, свідоцтва про народження, київської реєстрації. Жінки отримують соціальну, юридичну та психологічну підтримку. Їм допомагають отримати документи, виплати на дитину, пережити наслідки насильства та інших травматичних подій.
    
    «На рівні держави, ми приводимо закони у відповідність до Європейських норм. Працюємо над новою редакцією закону про попередження домашнього насильства, ратифікацією Стамбульської конвенції – зазначила Наталія Федорович, директор Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики. – Окрім законодавства, нам необхідно розвивати сучасні й ефективні моделі допомоги жінкам у складних життєвих обставинах та потерпілим від насильства. Таким прикладом є соціальна квартира, мешканкам якої не лише надають притулок, а й повертають до життя в громаді».
    
    По додаткову інформацію, будь-ласка, звертайтесь до Галини Скіпальської, тел.: +38044 278 23 58; моб.: +38 050 519 18 85; email: Halyna.Skipalska@healthright.org
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю