Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Українські юристи почали процес передачі в ЄСПЛ скарг громадян, які втратили майно в зоні АТО

18 листопада, 2015 р.

    Юристи Української гельсінської групи почали процес передачі в Європейський суд з прав людини справ щодо захисту прав громадян, які втратили майно в зоні проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, повідомила під час прес-конференції експерт групи Юлія Науменко, передає УНІАН.
    "Наразі в провадженні 30 справ по різних регіонах. За 4 місяці ми провели позови по національних інстанціях і вийшли на Європейський суд з прав людини, - сказала Науменко. – Ряд скарг вже прийнято. Йдеться про істотні пошкодження майна, коли люди в результаті обстрілу втрачали квартири, коли згорали будинку".
    Науменко не уточнила суми, які виставлено до відшкодування, але наголосила, що на даному етапі в Україні відсутні прямі механізми відшкодування збитку через суди. Водночас, саме через суди і правоохоронні органи можна встановити факт завдання шкоди. У цьому зв`язку Науменко порадила громадянам, які постраждали від бойових дій і хочуть відшкодувати шкоду, звертатися у відділення Української гельсінської групи, де їм буде надано юридичну підтримку на безоплатній основі.
    Юристи також звернули увагу, що повної гарантії відшкодування збитків немає. Як наголосив директор Центру стратегічних справ Української гельсінської групи Михайло Тарахкало, це пояснюється безліччю факторів. Зокрема, тим, що Росія, наприклад, не визнає себе учасником конфлікту, і тому подавати позов проти Росії процесуально дуже непросто. А крім того, багато, як зазначив експерт, залежить від індивідуальних особливостей кожної окремої справи.
    "Разом з тим є механізм відшкодування і є приклади присудження компенсацій Європейським судом з прав людини", - сказав Тарахкало. Він уточнив, що обмежень щодо кількості звернень громадян немає. "Якщо громадяни звернуться за допомогою, ми надамо пакет документів, які в подальшому можна буде використовувати", - наголосив Тарахкало, але повідомив, що ведення справ займе не менш як 3-5 років.
    Українська гельсінська група працює під патронатом агентства USIAD за програмою "Права людини в дії".
    Раніше в СБУ заявляли, що терористи в Донецьку та Луганську змушують громадян України полишити рідну домівку й відтісняють на територію, яка підконтрольна силам АТО.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю