Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


За рівнем підтримки свободи висловлювань українці поступилися навіть росіянам

20 листопада, 2015 р.

    Українці отримала лише 2,85 бали з 8 можливих в Індексі підтримки свободи висловлювань, виведеного американською дослідницькою компанією Pew Research Center.
    В опитуванні, проведеному в 38 країнах з усіх континентів, визначалося ставлення громадян до демократії та громадянських свобод. Результати дослідження було представлено в Страсбурзі під час Світового форуму на підтримку демократії, що відбувається цими днями в Раді Європи.
    Індекс свободи висловлювань дослідники вимірювали через низку запитань до респондентів, в яких пропонували висловити ставлення до можливих обмежень з боку влади щодо оприлюднення тої чи іншої інформації. Найбільше нетерпимими українці виявилися щодо можливої заборони інформації про великі політичні протести – лише 12% відповіли, що схвалили б це. Водночас 49% готові дати владі право не дозволяти поширювати інформацію, яка може дестабілізувати економічну ситуацію. І аж 73% вважає, що так само влада може чинити у випадку, коли йдеться про питання національної безпеки.
    Цікаво, що більший за українців бал отримала Росія – 3,34. При цьому росіяни виявилися менше толерантнішими до можливих заборон їхнім урядом інформації про масштабні політичні протести (27%), однак значно спокійніше за українців ставляться до уявної дестабілізації "завдяки" медіа економічної ситуації (39%) та завдання публікаціями можливої шкоди національній безпеці (50%).
    Найвищий результат мають США (5,73), Польща (5,66) та Іспанія (5,62 бали). Україна перебуває серед країн з найгіршим показником індексу: Сенегалом, Йорданією, Пакистаном, Буркіна-Фасо та В'єтнамом. Керівник Pew Research Center Річард Вайк припустив, що, можливо, свобода слова і висловлювань не сприймається українцями як пріоритет на тлі нинішніх безпекових, економічних та соціальних труднощів.
    Дослідження стосується загальної теми цьогорічного Світового форуму за демократію. В Страсбурзі сотні його учасників з усього світу дискутують про те, як зберегти баланс між безпекою та свободами громадян, у тому числі щодо права на свободу медіа та інформації.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати