Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Захист та реалізація прав людини в Україні

30 листопада, 2015 р.

    Правовий нігілізм який процвітає в Україні, призводить до того, що правові норми не працюють, а рівень правової культури досить низький. Відбувається майже тотальне ігнорування прав і свобод людини, порушення норм гуманітарного права, а також здійснюється розмивання прав і свобод людини. Основний дискурс навколо прав певних груп: дотримання прав людини в пенітенціарних установах, прав ЛГБ-спільноти, зараз активно обговорюються права переселенців, учасників АТО та їх сімей. При захисті конкретних груп, виникають нові порушення базових, фундаментальних прав людини. Знижується попит на ті права, які потребують суб'єкта, здатного і бажаючого приймати самостійні рішення. На жаль, чомусь ніхто з тих, хто найбільше розмовляє про порушення прав і свобод людини в Україні не говорить, наприклад про права всього населення України на гідне життя!
    
    Нівелюється права всього населення України, а на зміну індивідуальним правам призводять права, які можна реалізувати тільки в групі, сформованої за мовною, етнічною, релігійною, культурному, статевою, професійному та іншими ознаками.
    
    Реальний захист прав людини - це не захист прав певних груп, це захист норм права які порушуються по відношенню до кожного, а не окремої людини чи групи осіб.
    
    Чи замислювалися ви над тим, чому в Україні досить багато організацій які захищають права певних груп, наприклад ЛГБ-спільноти, а скільки організацій які реально захищають права пенсіонерів чи безробітних?
    
    Триває формування сприйняття суспільством прав людини як механізму реалізації незадоволених потреб. Формується ідея прав людини як горизонтальної, ієрархичної системи «людина-влада», а не «людина-людина». Тим самим держава поступово обмінює права людини на соціальні блага, активно спекулюючи поняттям прав людини. Коли не забезпечені базові потреби в їжі, житлі; попит на політичні, екологічні чи культурні права не буде формуватися в достатній мірі для зміни на краще ситуації з правами та свободами людини в Україні.
    
    Маючи особистий досвід, що стосується порушення прав і свобод людини і гуманітарного права. У процесі вирішення правової проблеми та пройшовши тривалу процедуру звернень до різних державних органів всередині країни, для подальшої передачі матеріалів в міжнародні органи. Побачивши і відчувши на практиці з якими проблемами і перешкодами стикається звичайна людина в Україні при спробі реалізації своїх прав і свобод. Тільки тоді стало зрозуміло масштаб та проблематику порушення прав і свобод людини в Україні та рівень безнадії людей щодо спроб захисту своїх прав в нашій країні.
    
    З іншого боку, ми побачили що звичайна людина в Україні в більшості випадків, зіткнувшись з фактами, можливо, грубого порушення його прав і свобод, не знає як і куди звернутися, не завжди обізнаний про те, які у нього є права, а також не має достатніх коштів, щоб найняти кваліфікованого юриста, який спеціалізується на реалізації прав і свобод людини і міжнародному праві.
    
    Численні безкоштовні консультації, які існують в Україні, в основному надають юридичні консультації обмежуючись рамками юрисдикції України не надаючи безкоштовних консультацій у сфері міжнародного права, верховенства права. Крім цього, такого роду консультації на території держави Україна носять одноразовий характер, в результаті - людина не може за допомогою даних консультацій вирішити своє питання і пройти всі єтапи процедур як усередині країни, так і при зверненні в міжнародні органи, оскільки необхідна процедура звернень на внутрішньому рівні, випереджає звернення до міжнародних інстанцій, може займати за часом від 6 до 12 місяців, а іноді й більше. Існуючі безкоштовні юридичні консультації не пропонують супровід протягом такого тривалого часу.
    
    В результаті відсутності фінансових коштів в основній частині населення України, основна частина населення України не має можливості і доступу до кваліфікованої та реальної допомоги у випадках можливого виявлення фактів грубих порушень їх прав і свобод та гуманітарного права.
    
    Враховуючи те, що всі права людини універсальні, неподільні, взаємозалежні і взаємопов'язані, treaty bodies (правозахисні договірні органи). Майбутнє прав людини залежить від громадян, які вже завтра цілком можуть повернути ситуацію з правами людини в Україні в правове русло. Через попляризації основних прав та свобод людини, підвищення правої культури та правої грамотності серед всього населення, впроваджуючи як обов'язкову правову просвіту на всіх рівнях системи освіти в Україні.
    Джерело: Еспресо


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати