Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС надасть Україні понад 100 млн. євро для підтримки реформи децентралізації та зміцнення місцевого самоврядування

7 грудня, 2015 р.

    Брюссель, 7 грудня
    
    Європейська Комісія ухвалила велику програму заходів задля підтримки реформи децентралізації та зміцнення місцевого самоврядування в Україні. Програма із бюджетом 97 млн. євро співфінансується Євросоюзом (90 млн. євро), Німеччиною (6 млн. євро) і Польщею (1 млн. євро). Вона спрямована на зміцнення управління та відповідальності на локальному, регіональному та центральному рівнях задля кращого задоволення потреб населення. Додаткова підтримка у розмірі 10 млн. євро від Інструменту, що робить внесок у стабільність і мир, спрямована на відновлення управління, примирення і зміцнення миру на сході України, ураженому війною та переміщенням.
    
    Така підтримка, за словами Федеріки Моґеріні (Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики), «демонструє наші зобов’язання перед Україною, що залишається головною темою порядку денного ЄС».
    
    «Ці програми відіграють важливу роль у підтримці зусиль України з поліпшення управління, включаючи у районах на сході країни, уражених конфліктом», – підкреслила Моґеріні.
    
    Своєю чергою, Йоганнес Ган (Європейський Комісар з Європейської політики сусідства і перемовин про розширення) назвав нове вагоме фінансування, ухвалене напередодні зустрічі Ради асоціації між ЄС і Україною, «конкретним прикладом чинної та рішучої підтримки Євросоюзом реформ в Україні».
    
    «Впровадження цих реформ у сфері децентралізації, – продовжив він, – принесе відчутні переваги для українських громадян. Це відбудеться, зокрема, за допомогою доступу до кращих послуг під час того, як вони матимуть справу з місцевими або регіональними органами влади».
    
    Децентралізація є найвищим пріоритетом широкої програми реформ, що її впроваджує український уряд. У 2014 і 2015 роках було ухвалено важливе законодавство, яке заклало міцне підґрунтя для проведення реформи децентралізації. Це стосується, зокрема, більшої відповідальності на адміністративно-територіальному рівні у фіскальних питаннях, інвестицій та послуг для громадян. Водночас за умови поліпшення надання послуг і відповідальності органів місцевого самоврядування перед громадянами, потрібно буде зміцнити спроможності місцевих громад, районів та обласних адміністрацій, а також значно покращити управлінську культуру обраних посадовців і державних службовців. Посилення спроможностей органів місцевого самоврядування у східній Україні задля поліпшення надання ними послуг підвищить їхню законність і водночас зміцнить загальну архітектуру реформи децентралізації.
    
    Контекст
    
    Загальна мета програми «U-LEAD з Європою: делегування повноважень, підзвітність та розвиток місцевої влади в Україні» – зробити внесок у створення багаторівневого управління, що є прозорим, підзвітним і адаптивним до потреб населення. Програма складатиметься з двох основних компонентів:
    
    § Перший компонент покликаний зміцнити спроможність ключових дієвих осіб на центральному, регіональному і місцевому рівнях задля впровадження реформи децентралізації;
    
    § У центрі уваги другого компоненту буде діяльність з поліпшення надання адміністративних послуг на місцевому рівні.
    
    Фінансована Інструментом, що робить внесок у стабільність і мир, програма «Відновлення управління і примирення у період кризи – уражені громади України» спрямована на зміцнення органів місцевого самоврядування, що розташовані у підконтрольних українській владі районах Донецької та Луганської областей. Вони зіштовхнулися з конкретними проблемами, викликаними, зокрема, деградованою управлінською інфраструктурою та збільшенням тиску на соціальні служби. У зв’язку із цим особлива увага приділятиметься зміцненню безпеки громад і відновленню довіри між громадами та органами місцевого самоврядування. Також програма не омине увагою питання рівності та участі жінок.
    
    Цей захід є подальшим кроком у впровадженні пакету підтримки України від Європейської Комісії. Єврокомісія вже ухвалила перший спеціальний захід для України щодо довготривалого і збалансованого економічного розвитку. Програма з децентралізації є другим ухваленим заходом конкретно для країни поточного року. У такий спосіб загальна підтримка для України у 2015 році досягла 200 млн. євро. Це – частина зобов’язання, про яке було оголошено 2014 року. Воно полягає у тому, що ЄС і європейські фінансові інституції нададуть Україні понад 12 млрд. євро у формі грантів і кредитів задля підтримки її макрофінансової стабільності та процесу реформ.
    
    Докладніша інформація:
    
    Відносини України і ЄС
    
    Веб-сайт Європейської Комісії з Європейської політики сусідства і перемовин про вступ
    
    Веб-сайт Представництва Європейського Союзу в Україні
    
    Довідкова інформація про підтримку України з боку Євросоюзу
    
    Довідкова інформація про відносини між ЄС і Україною
    
    
     Контакти :
    
     Maja Kocijancic: +32 229-86570
    
     Adam Kaznowski: +32 229-89359
    
     Alceo Smerilli: +32 229-64887


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю