Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Сьогодні - «День захисту секс-працівників від насильства і жорстокості»

17 грудня, 2015 р.

    Вперше 17 грудня було запропоновано відзначати в пост-радянському регіоні міжнародною організацією, що іменує себе «Мережею організацій із захисту прав працівників сфери сексуальних послуг» - Sex Workers 'Rights Advocacy Network (SWAN). Вперше день відзначався в 2003 році. Спочатку ця дата була запропонована Анні Спрінкл (повією, порно-зіркою, що стала сексологом) і американським аутріч-проектом секс-працівників Sex Workers Outreach Project USA, як день бдіння і поминання жертв вбивці з Грін-Рівер в Сіетлі, штат Вашингтон. Міжнародний День захисту секс-працівників від насильства і жорстокості дав секс-працівникам стимул у всьому світі зібратися разом і організуватися проти дискримінації і пом'янути жертв насильства.
    У 2001 році в італійському місті Венеція відбувся Перший всесвітній конгрес працівників, зайнятих у сфері сексуальних послуг. На цей конгрес прибули представники США, Італії, Німеччини, В'єтнаму, Таїланду, Камбоджі та деяких інших країн. Делегати, які зібралися на цьому конгресі, розповідали про проблеми, з якими стикаються працівники цієї сфери, і намагалися знайти шляхи їх вирішення.
    Тоді ж представниці найдавнішої професії пройшлися вулицями міста з червоними парасольками, привертаючи увагу венеціанців і всієї світової громадськості до проблем порушення прав людини. Працівники цієї сфери занадто часто стають жертвами злочинів з боку сутенерів і клієнтів, часто при повному потуранні влади, а в окремих випадках і під «дахом» правоохоронних органів.
    Суспільство також байдуже поглядає на насильство, що здійснюється у відношенні секс-працівників. Нелюдський підхід до проблем працівників цієї сфери викликаний філософією «вони самі вибрали свою долю і отримали по заслугах». Прикладом подібного світогляду можна навести деякі висловлювання на інтернет-порталах після трагедії в Пермі, суть яких зводилася до того, що «нормальні люди по нічних клубах не ходять». У Європейському союзі Міжнародний комітет з прав секс-працівників, починаючи з 2005 року, став використовувати червоний парасольку як символ опору дискримінації секс-працівників. Ходи кшталт венеціанському стали традиційними і отримали назву «Марш червоних парасольок».
    З недавнього часу цю дату відзначають і в Україні.
    Наша організація здавна переймається проблемами безпеки секс- працівників. Ще у 2005 році, ми спільно із AIDS-Альянс Україна відзняли фільм: "Як зробити секс-роботу безпечною", який не втратив актуальності й досі. Тож пропонуємо неурядовим організаціям та аутріч - працівникам, а також працівникам секс- індустрії зветатися до нас і ми надамо копію цього фільму безкоштовно. (Завки на е-мейл: diyazakonu@ ukr.net)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю