Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Звіт Європейської Комісії: Україна відповідає критеріям з лібералізації візового режиму

18 грудня, 2015 р.

    Сьогодні Європейська Комісія схвалила шостий і остаточний Звіт про виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму. Документ відзначає значні успіхи, досягнуті Україною щодо відповідності критеріям візової лібералізації.
    Після позитивної оцінки звіту й у контексті загальних відносин між Україною та ЄС очікується, що на початку 2016 року Європейська Комісія внесе проект законодавчих змін до Регламенту (ЄС) № 539/2001 щодо скасування візових вимог для громадян України, які мають біометричні паспорти.
    Комісар ЄС з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос привітав відчутні досягнення Україні: "Я дуже радий, що незабаром українські громадяни з біометричними паспортами зможуть здійснювати короткострокові поїздки до країн Шенгенської зони без отримання візи. Я вітаю українську владу з успіхами у впровадженні реформ, які невдовзі дадуть українцям багато важливих переваг. Наполеглива праця та невтомні зусилля, спрямовані на досягнення цієї важливої цілі, забезпечили свій результат. Тепер важливо дотримуватися всіх стандартів".
    Україна зробила помітний прогрес у досягнення орієнтирів другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму, особливо беручи до уваги виняткові обставини, а також внутрішні й зовнішні виклики, що стоять перед країною. Аналіз, проведений Європейської Комісією, виконання Українською стороною взятих на себе зобов’язань і результати постійного моніторингу та звітування, що здійснювалися з моменту започаткування діалогу між Україною та ЄС стосовно лібералізації візового режиму у жовтні 2008 року, дають Європейській Комісії всі підстави вважати, що Україна відповідає показникам, передбаченим чотирма підрозділами другої фази Плану дій.
    Зазначений діалог був важливим і дієвим інструментом просування далекосяжних і непростих реформ у царині юстиції, внутрішніх справ й інших галузях і також мав вплив на утвердження верховенства права та здійснення судової реформи. Успіхи України у всіх сферах, охоплених чотирма підрозділами Плану дій, були послідовно стійкими та дієвими. Це свідчить про рішучість і безупинні зусилля уряду України і всіх органів державної влади, які визначили досягнення орієнтирів безвізового режиму одним з головних національних пріоритетів.
    Довідка
    Сприяння мобільності громадян у безпечних і доборе організованих умовах є одним з ключових пріоритетів Східного партнерства. Для цього Європейський Союз веде Діалоги з лібералізації візового режиму із зацікавленими країнами-партнерами.
    Головним знаряддям цих діалогів є План дій з лібералізації візового режиму, що був розроблений спеціально для кожної країни-партнера і складається з чотирьох підрозділів: 1) безпека документів, у тому числі біометричних даних; 2) інтегроване управління кордонами, управління міграцією і надання притулку; 3) громадський порядок і безпека; 4) зовнішні зносини та основоположні права. Було встановлено відповідні орієнтири у цих сферах для забезпечення законодавчої, стратегічної та інституційної бази (фаза 1) і її дієвого та сталого впровадження (фаза 2).
    Діалог з лібералізації візового режиму з Україною розпочався у жовтні 2008 року, а відповідний План дій було представлено українській владі у листопаді 2010 року.
    У вересні 2011 року Європейська Комісія схвалила перший звіт про впровадження Україною Плану дій і надала кілька рекомендацій щодо завершення першої фази (законодавство і планування). Європейська Комісія оприлюднила другий звіт 9 лютого 2012 року, а третій – 15 листопада 2013 року. За результатами четвертого звіту від 27 травня 2014 року і його підтримки Радою ЄС 23 червня 2014 року Україна офіційно перейшла до виконання другої фази Плану дій, де оцінювалося стале впровадження законодавчо-нормативної бази та дотримання обраної стратегії.
    8 травня 2015 року Європейська Комісія прийняла п’ятий звіт у цій сфері, тоді як сьогоднішній є шостим і остаточним.
    Додаткова інформація
    Шостий звіт про впровадження Україною Плану дій з лібералізації візового режиму
    Контакти:
    Наташа Берто, +32 229 67456, natasha.bertaud@ec.europa.eu
    Тове Ернст, +32 229 86764, tove.ernst@ec.europa.eu
    Для звернень громадян:
    Europe Direct телефоном 00 800 6 7 8 9 10 11 чи електронною поштою


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати