Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Торік релігійні організації України провели благодійних заходів на десятки мільйонів гривень

10 квітня, 2004 р.

    Торік релігійні громади України надали десятки мільйонів гривень у справі опіки та допомоги дітям-сиротам, інвалідам, ветеранам війни та праці, самотнім та непрацездатним людям похилого віку. При цьому справжні обсяги допомоги є значно вищими, так як релігійні організації не звикли рекламувати свою благодійну діяльність, посилаючись на те, що Церква не є комерційною організацією і надання допомоги людям віруючі вважають своїм обов'язком. Зокрема, під час літнього відпочинку минулого року було оздоровлено понад 50 тис. дітей-сиріт та інвалідів, дітей із малозабезпеченних сімей. Роздано близько 17 тис. тонн гуманітарної допомоги. Виділено десятки мільйонів гривень на утримання закладів безкоштовного харчування, медичну допомогу для соціально незахищених верств населення, самотніх та літніх людей тощо.
    
    Про це повдомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович за підсумками діяльності у 2003 році Державного комітету у справах релігій, який підпорядковно Міністерству юстиції України.
    
    Олександр Лавринович повідомив, що минулого року в усіх обласних, більшості районних центрів та у великих населених пунктах України при релігійних осередках діяли заклади безкоштовного харчування для соціально незахищених верств населення, самотніх та літніх людей. Наприклад, у Закарпатській області на кошти віруючих Римсько-католицької церкви функціонувало 3 благодійні лікарні для бідних. Мережею соціальних кухонь Закарпатською реформаторською церкви було видано 50270 гарячих обідів для 330 громадян.
    
    За словами Міністра юстиції, Держкомрелігій продовжує сприяти релігійним організаціям щодо їх участі у проведенні щорічної Всеукраїнської благодійної акції "Милосердя". Торік лише українською лютеранською церквою м. Тернополя лише під час проведення акції "Милосердя" надано безкоштовну педіатричну допомогу 3754 дітям-сиротам, дітям із малозабезпеченних та багатодітних сімей, а також стоматологічну допомогу 3294 особам із малозабезпечених верств населення.
    
    Аналогічні заходи проводяться практично усіма релігійними громадами, зареєстрованими в Україні. Так, скажімо, Українською православною церквою на оздоровчо-лікувальні цілі було виділено близько 20 тис. гривень. Християнами віри євангельської-п'ятидесятниками нужденним виділено 85500 гривень. Євангельськими християнами-баптистами -майже 25 тис. гривень та медичного обладнання на суму 500 тис. гривень. Церквою Ісуса Христа святих останніх днів надано адресну допомогу лікувальним закладам на суму майже 460 тис. гривень та 350 тис у.о.
    
    Крім того, зазначив Міністр юстиції, завдяки активній співпраці релігійних організацій України з міжнародними релігійними благодійними центрами розширюються внутрішні можливості держави щодо розв'язання соціальних проблем незахищених верств населення. За 2003 р. релігійні організації України отримали гуманітарних вантажів від закордонних спонсорів загальною вагою більше 17 тис. тонн. В тому числі: 832,9 тонн медикаментів та медичного обладнання; 1112,6 тонн продуктів харчування; 3487,2 тонн одягу та взуття; 11915 тонн інших (комп'ютери, техніка, будівельні матеріали, сільсько-господарська техніка, устаткуання тощо).
    
    Допомога надійшла більш ніж з 24 країн світу. Найбільше гуманітарної допомоги надійшло з Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Бенілюксу, Норвегії та Швейцарії на адресу релігійних центрів євангельських християн-баптистів, Свідків Єгови, християн віри євангельської-п'ятидесятників, римо-католиків та іудеїв. Ці вантажі були адресно розподілені між лікарнями, дитячими установами, закладами для інвалідів та людей похилого віку.
    
    
    Джерело : Прес-служба Міністерства юстиції України


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати