Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У канадському Університеті Саймона Фрезера присуджується кілька видів стипендій, доступних іноземним аспірантам і докторантам.

12 квітня, 2004 р.

    **********
    Докторантам з гарною попередньою успішністю і високим потенціалом в обраній області щорічно присуджується одна стипендія пам'яті Берта Генрі розміром 18 тисяч канадських доларів у рік. Жінкам-докторантам з такими ж даними присуджується стипендія Фонду Симонса розміром 17 тисяч доларів у рік.
    
    Щорічно аспірантам і докторантам присуджується 12 чи більш стипендій пам'яті Нельсона розміром по 17 тисяч доларів у рік.
    
    Заяви на стипендію повинні бути подані разом із заявами про прийом до 15 березня 2004 року. Усі ці стипендії присуджуються тільки на 1 рік і не повторюються. Далі потрібно домагатися інших стипендій.
    
    Любою докторант може претендувати на семестрову стипендію розміром 5000 доларів, присуджувану тільки один раз. (Навчальний рік у Канаді складається з трьох семестрів).
    
    Найбільш масової є аспірантська стипендія (АС), присуджувана як знову зарахованим, так і аспірантам, що навчаються, і докторантам з високою попередньою успішністю (вище 3,5 по четырехбальной системі, що приблизно відповідає нашому середньому балу 4,5). В окремих випадках можуть переважити інші докази здібностей кандидата.
    
    Розмір АС для аспірантів 4800 доларів, а для докторантів 5200 доларів за семестр. Можна подати заява на 1, 2 чи 3 семестри в рік. Далі подаються нові заяви. Звичайно, аспіранти одержують АС тільки протягом перших 9 семестрів магістерської програми, а докторанти - протягом перших 15 семестрів докторської програми. У будь-якому випадку не можна одержувати АС більш 15 семестрів.
    
    Паралельно з АС можна одержувати інші стипендії, але якщо загальна сума буде перевищувати 27 тисяч доларів, АС буде відповідно зменшуватися. Працювати можна тільки в Університеті, помічниками чи викладачів дослідників. Це може бути й окремим видом фінансової допомоги.
    
    Помічник викладача має навантаження до 4 годин на тиждень, включаючи підготовку до занять. За максимальне навантаження протягом семестру (13 тижнів) він одержує 4882 (аспірант) чи 5762 (докторант) доларів.
    
    Оплата помічників дослідників залежить від наукової області і розміру дослідницького гранта, виділеного штатному досліднику. Звичайно, вона вище однієї тисячі доларів на місяць (звичайно, більш 5 тисяч за семестр).
    
    Місце в студентських гуртожитках коштує від 940 до 1600 доларів у семестр.
    
    Заяви на АС приймаються до 15 квітня 2004 року.
    
    В Університеті маються кафедри і підрозділи: комунікації, обчислювальної техніки, інженерних наук, кинеспологии, керування природними ресурсами і навколишнім середовищем, археології, сучасного мистецтва, кримінології економіки, географії, геронтології, історії, мов і лінгвістики, гуманітарних наук, філософії, політології, психології, соціології й антропології, керування бізнесом, утворення, біологічних наук, хімії, математики і статистики, фізики науки про землю, фізики, прикладної математики.
    ПАодробиці на сайті: www.simonfr.org


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати