Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Голодування Надії Савченко: У Європарламенті вимагають негайного звільнення українки

9 березня, 2016 р.

    У середу ключові депутати Європейського парламенту, пов’язані з Україною, виступили з вимогою негайного і безумовного звільнення українського пілота Надії Савченко, яку було насильно викрадено і яка незаконно утримується у російській в’язниці. Європейські депутати занепокоєні станом її здоров’я, яке стало погіршуватися після початку сухого голодування як протесту проти несправедливості, жертвою якої вона є від 2014 року, і проти відтермінування остаточного слухання в суді щодо її справи.
    
    Нижче подано повну заяву, яку зробили Голова Комітету Європарламенту із закордонних справ Елмар Брок (представник Європейської народної партії; Німеччина), Голова Парламентського комітету асоціації між ЄС і Україною Андрій Пленкович (представник Європейської народної партії; Хорватія) та парламентський доповідач у справах України Яцек Саріуш-Вольскі (член Європейської народної партії; Польща). Страсбург, 9 березня.
    
    «Ми надзвичайно схвильовані погіршенням стану здоров’я пані Савченко; вона розпочала сухе голодування на знак протесту проти несправедливості, жертвою якої вона є від 2014 року, і проти відтермінування остаточного слухання в суді щодо її справи – останнього епізоду у низці кафкіанських судових слухань.
    
    Ми засуджуємо той факт, що її колег, депутатів Верховної Ради, затримали у московському аеропорту і відпустили лише після того, як літак до російського Донецька полетів. Це – цинічний спосіб позбавлення Надії підтримки під час її останнього звернення у суді.
    
    Ми рішуче засуджуємо численні порушення верховенства права у Російській Федерації, що призвели до насильницького викрадення Савченко та її майже дворічного незаконного утримання, – зважаючи на те, що Російська Федерація не має жодних юридичних підстав або повноважень утримувати українку або висувати проти неї звинувачення.
    
    У такий спосіб ми закликаємо до її негайного і безумовного звільнення. Нагадуємо: у руках Російської Федерації знаходиться практичне рішення, здатне покласти край цій нестерпній ситуації через обмін Надії. Цей механізм передбачено Мінськими домовленостями, у рамках яких Російська Федерація зобов’язана провести «обмін усіх заручників і незаконно затриманих осіб», пов’язаних із конфліктом на сході України.
    
    Йде відлік її днів – допоки її не звільнено».


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати