Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Суспільна угода: Відкритий конкурс проектів

8 квітня, 2016 р.

    У рамках проекту Суспільна угода фонд ІЗОЛЯЦІЯ оголошує відкритий конкурс на проекти художньої інтервенції на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві. Проект Суспільна угода (кураторка – Катерина Філюк), запланований на 30 червня – 31 липня 2016 року, складатиметься з виставки, дискурсивної програми та мистецької інтервенції.
    
    Демонтаж пам’ятника Леніну в Києві 8 грудня 2013 року під час Євромайдану спричинив символічний Ленінопад по всій країні. Цікаво, що ця подія була задокументована численними учасниками й журналістами та активно поширена у мережі. Загалом, протягом кількох місяців громадських протестів по всій Україні було зруйновано та повалено сотні монументів Леніну. Рух сягнув свого піку під час трагічних подій в лютому 2014 року і триває донині, розносячись відголосками по найвіддаленіших куточках України.
    
    Зрештою, в середині 2015 року Ленінопад спровокував прийняття пакету законів про декомунізацію, який в тому числі забороняє комуністичну символіку. По суті суперечливий закон замінює одну офіційно схвалену версію історії на іншу та поспіхом знищує цінні твори мистецтва в акті бездумної ліквідації радянських залишків. Фонд ІЗОЛЯЦІЯ, який займається переосмисленням соціалістичного минулого України, зокрема її індустріальної спадщини та радянських мозаїк, а також інтервенціями у громадський простір, наголошує на необхідності відкритої публічної дискусії щодо подальшої долі творів радянського мистецтва та ширше – щодо участі спільноти у прийнятті рішень, які стосуються міських просторів.
    
    Падіння пам’ятника Леніну маніфестує остаточне звільнення від тиску комуністичного минулого і народження громадянського суспільства, незважаючи на те, що посткомуністичний дискурс досі в значній мірі переважає в Україні. Саме тому це вакантне місце має величезний ідеологічний потенціал і відіграє важливу роль у процесі визначення національної ідентичності. Таким чином, художня інтервенція може створити арену для широкого обговорення названих проблем у суспільстві.
    
    У зв’язку зі складним ландшафтом пам’яті в Україні, художня інтервенція має включати критичну рефлексію концепції “меморіального об’єкта” й працювати з локальним контестом. Скульптура, перформативна акція, об’єкт має заохочувати до відкритого діалогу про меморіальні об’єкти, що сповнені ідеологічних і політичних конотацій. Митець повинен враховувати чутливість питання і ступінь диверсифікації поглядів всередині спільноти.
    
    Вимоги до заявки:
    
    Мотиваційний лист, що пояснює інтерес художника до означеної теми (не більше 300 слів);
    
    Опис проекту з технічною специфікацією та ескізом (не більше 300 слів);
    
    Резюме художника.
    
    Заявка подається англійською мовою в форматі PDF (одним файлом) та має бути надіслана на адресу tetyana.filevska@izolyatsia.org із заголовком: “Social Contract Application_Last Name of Applicant”.
    
    Проект, що переможе, буде реалізовано на місці колишнього пам’ятника Леніну в період з 7 до 15 липня 2016 року.
    
    Крайній термін подачі проектів: 30 квітня 2016.
    
    Переможця, обраного міжнародним журі, буде оголошено 6 травня на сайті www.izolyatsia.org.
    
    Джерело: izolyatsia.org


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати