Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Євродепутати: рішення щодо асоціації з Україною має ухвалювати весь ЄС, а не 0,6% його громадян

11 квітня, 2016 р.

    Реагуючи на результати консультативного референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію, депутати Європейського Парламенту Ельмар Брок (голова комітету з закордонних справ ЄП), Андрей Пленкович (голова Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна) та Яцек Саріуш-Вольський (постійний доповідач щодо України від Європейського Парламенту) поширили таку заяву.
    "Ми взяли до відома попередні результати консультативного референдуму щодо Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, який відбувся 6 квітня в Нідерландах.
    Ми глибоко переконані в позитивах Угоди, яка приносить вигоди і громадянам України, і громадянам ЄС. Ми також активно допомагаємо її реалізації. Тому для нас, звісно, було розчаруванням бачити, що більшість людей, які голосували в Нідерландах щодо референдуму, не підтримали Угоду.
    Результат референдуму нагадує нам у ЄС про потребу тіснішого спілкування з нашими громадянами, аби інформувати їх та пояснювати переваги і характер угод, які ЄС укладає, та законодавства, яке він ухвалює. Тож ми маємо допомагати розвінчувати некоректні наративи, а також уникати амальгами та популістичної пропаганди, що зловживає референдумом як позитивним демократичним інструментом.
    Водночас ми наголошуємо на тому, що Угода про асоціацію була ратифікована 27-ма державами-членами ЄС, а також Європейським Парламентом та Верховною Радою України. Вона також була схвалена двома палатами голландського парламенту та урядом Нідерландів. І ми вважаємо, що саме ЄС у цілому має ухвалювати рішення, з усіма 28-ма державами-членами Союзу – а не 20% виборців однієї держави-члена ЄС, що представляють 0,6% всього населення ЄС, і які голосували на референдумі, що має консультативний характер.
    Ми закликаємо уряд Нідерландів повідомити про свою позицію якнайшвидше, а Європейську Комісію - запропонувати кроки, які слід здійснити далі. Європейський Парламент та усі його органи готові обговорювати шляхи просування далі та вносити свій внесок у знаходження рішення.
    Ми наголошуємо на потребі продовжувати тимчасове застосування Угоди про асоціацію. В цьому сенсі, ми вітаємо рішучу налаштованість української влади продовжувати виконання Угоду про асоціацію, що має таке велике значення в нещодавній історії України та кристалізує надії українських громадян на справжні зміни в їхній країні.
    


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати