Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


22 квітня в Києві у 81-річному віці померла учасниця українського правозахисного руху Світлана Кириченко.

22 квітня, 2016 р.

    Вона брала активну участь у розповсюдженні самвидаву. У 1965 році Світлана Кириченко публічно протестувала в київському кінотеатрі «Україна» проти арештів української інтелігенції. Згодом брала участь у колективному перекладі на російську мову праці Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація» (1966-1971).
    
    У 1980 році київський суд засудив Світлану Кириченко до трьох місяців виправних робіт за відмову свідчити на процесі проти поета Василя Стуса. Філолог за фахом, вона була змушена звільнитися з роботи в Інститутах літератури і філософії, пережила неодноразові обшуки й допити в КДБ.
    
    Світлана Кириченко
    Світлана Кириченко
    У 1983 році Світлана Кириченко голодувала протягом двох тижнів проти переслідування своєї родини і так домоглася побачення після трьох років перерви зі своїм чоловіком, дисидентом Юрієм Бадзьом.
    
    Світлана Кириченко передала на Захід «Відкритий лист» з біографією свого чоловіка, викладом його трактату «Право жити». Ці матеріали неодноразово звучали в ефірі Радіо Свобода, яке вело мовлення на Україну попри глушіння.
    
    У 1989 році, після повернення чоловіка зі заслання, брала активну участь у процесах національного відродження, зокрема в роботі Демократичної партії України.
    
    Світлана Кириченко – автор книги спогадів про репресії 1970-х років «Люди не зі страху» і спогадів про Василя Стуса «Птах піднебесний».
    
    2009 року отримала Орден княгині Ольги III ступеня.
    
    В останні роки свого життя Світлана Кириченко важко хворіла.
    
    Представники родини повідомили Радіо Свобода, що Світлану Кириченко ховатимуть опівдні в суботу, 23 квітня, на Байковому цвинтарі в Києві.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю