Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Україна поглиблює співпрацю з ЄС у боротьбі проти шахрайства

25 жовтня, 2016 р.

    Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Європейське бюро з боротьби проти шахрайства (OLAF) підписали Угоду про адміністративну співпрацю. Її мета – посилити зусилля із протистояння шахрайству проти фінансових інтересів Європейського Союзу. Ця угода ґрунтується на (а також працює на виконання) всеосяжних положеннях щодо боротьби проти шахрайства, що містяться в Угоді про асоціацію між ЄС і Україною. Вкрай важливим є захист коштів ЄС, що він їх виділяє Україні, – особливо після ухвалення Європейською Комісією пакету фінансової підтримки, початковий обсяг якої становив 11 млрд. євро.
    Угода надасть змогу OLAF і НАБУ проводити спільні розслідування та ділитися важливою інформацією щодо розгляду тверджень про шахрайство або порушень, які зачіпають бюджет ЄС. Партнери співпрацюватимуть у сфері розвитку та зміцнення потенціалу, а також сприятимуть проведенню навчань, спрямованих на розвиток експертного потенціалу представників НАБУ.
    Угоду про адміністративну співпрацю від імені OLAF підписав Генеральний директор організації Джованні Кесслер, який перебуває з візитом у Києві 19-21 жовтня. Він брав активну участь у сприянні розвитку НАБУ та був залучений у процес обрання його голови – Артема Ситника.
    «Україна має викорінити спадщину шахрайства та корупції, – підкреслив Кесслер. – Вона має зобов’язання щодо цього перед своїм народом. У цих зусиллях OLAF дав обіцянку бути на стороні української влади».
    Також очільник Європейського бюро з боротьби проти шахрайства має намір скористатися з можливості перебування у Києві, аби обговорити з представниками Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) найефективніші способи співпраці. Окрім того, Кесслер разом зі своїми колегами з Представництва ЄС в Україні проаналізує останні події в країні та їхній вплив на боротьбу проти корупції.
    Останніми роками OLAF регулярно тримав зв’язок з українською владою; також організація підтримувала загальні зусилля зі створення ефективної інституційної та нормативно-правової бази з боротьби проти шахрайства та корупції в Україні. Поточного року вперше українська влада була представлена як спостерігач під час щорічного семінару Координаційних служб із боротьби проти корупції – заходу, участь у якому беруть служби із боротьби проти шахрайства з країн-кандидатів та потенційних кандидатів на вступ до ЄС.
    Контекст
    27 червня 2014 року Україна та Європейський Союз підписали Угоду про асоціацію. Угода набуде чинності, щойно будуть завершені процедури ратифікації усіма 28-а країнами-членами ЄС. Від листопада 2014 року тимчасово застосовуються загальні положення та частина політичних розділів та розділів про співпрацю. Йдеться, зокрема, про всеосяжні положення щодо боротьби проти шахрайства, які регулюють зобов’язання відповідних органів державної влади України співпрацювати у боротьбі та розслідуванні випадків шахрайства та корупції в країні, що зачіпають кошти Євросоюзу.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати