Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Батьки України: раннє втручання в дитинстві - запобігання інвалідизації в майбутньому

18 лютого, 2017 р.

    17 лютого 2017 року у місті Києві відбулася прес-конференція батьківського руху – Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» у рамках проекту ЄС «Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні». проект втілюють Міжнародна громадська організація HealthProm (Лондон), Національна Асамблея людей з інвалідністю України (НАІУ) та Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» (Харків) в межах програми «Батьки за раннє втручання в Україні».
    Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання в Україні» створено за організаційної підтримки однойменної програми, спрямованої підтримати недержавні організації, якими керують батьки дітей з особливими потребами, а також громадські активісти із захисту прав таких дітей. Саме батьки мають відігравати ключову роль у проведенні необхідних реформ, які дозволять їхнім дітям отримати «кращий старт» в житті. Програма впроваджується в 10-ти пілотних регіонах України: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській та Харківській областях, а також у місті Києві.
    «Раннє втручання - це хороший старт для майбутнього дитини та її сім'ї, а також основа її успіху!» – вважає Арморер Вейсон, менеджер програми, HealthProm (Лондон).
    «Я «за» впровадження системи раннього втручання в Україні, оскільки на особистому досвіді знаю, що саме надання своєчасної допомоги дитині і всій її родині дозволяють уникнути складнощів її розвитку в майбутньому», - говорить Олена Скрипко, матір двох дітей і координатор програми «Батьки за раннє втручання в Україні». Один із її синів страждає на вади слуху й аутизм. Вона запевняє: «Чим раніше надається допомога, тим кращі шанси на повноцінне життя матиме дитина. Це збільшує ймовірність того, що у неї ніколи не з'явиться клеймо «дитина з інвалідністю», ні в житті, ні в посвідченні».
    «Ми зібралися тут, щоб обговорити європейський та український досвід надання ранньої допомоги сім’ям з дітьми з особливостями розвитку», - наголосив Сергій Полюк, менеджер сектора соціального забезпечення та охорони здоров'я Представництва ЄС в Україні. – «ЄС забезпечує активну участь людей з особливими потребами в усіх сферах життя. Проблема інвалідності стосується в першу чергу забезпечення прав людини, а не особливого відстороненого ставлення. Це досягається за допомогою різноманітних заходів, серед яких раннє втручання, ранній початок реабілітаційних заходів, індивідуальна спрямованість допомоги, участь людей з особливими потребами в соціальному та економічному житті суспільства».
    За додатковою інформацією звертайтеся до Олега Трачука за адресою: rvu.parents@gmail.com, тел. 0503285787
    Довідково: За визначенням Європейської асоціації раннього втручання (Eurlyaid), раннє втручання полягає в запровадженні заходів, орієнтованих на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини. Такі заходи здійснюються безпосередньо і негайно після визначення стану та рівня розвитку дитини. Раннє втручання спрямоване як на дитину, так і на родину, і її соціальне оточення.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю