Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Заява Верховного представника ЄС Федеріки Могеріні від імені ЄС

3 травня, 2017 р.

    з приводу Всесвітнього дня свободи преси (3 травня 2017 року)
    Життєздатна демократія потребує вільної преси. Сьогодні ми святкуємо Всесвітній день свободи преси. Тоді як журналістика переживає важкі часи. Свобода слова та Свобода преси все частіше піддаються утискам у всьому світі.
    Свобода, різноманіття та незалежність медіа є ключовими для розвитку та захисту демократії у всьому світі. Вільна преса та свобода слова лежать в самій основі демократії. Вони сприяють розвитку стабільного, інклюзивного та стійкого суспільства. Також вони здатні зменшити рівень напруженості та стримувати конфлікти. Європейський Союз підтримує реалізацію «Порядку денного сталого розвитку 2030», який включає в себе забезпечення загального доступу до інформації та захист свободи слова.
    Важливо підтримувати незалежну, якісні та етичну журналістику. Незалежні медіа є основою представницької демократії, а також інструментом контролю за діяльністю органів влади. Адже вони сприяють вільному доступу до якісної та перевіреної інформації щодо питань, які становлять суспільний інтерес, та грають роль «суспільного охоронця». ЄС запевнює, що забезпечення свободи слова є частиною всіх його політик та програм розвитку. Зокрема, ЄС фінансує спеціальні проекти в третіх країнах по підняттю якості журналістики, доступу до публічної інформації та забезпеченню свободи слова. З червня 2015 року за допомогою програми невеликих грантів ЄС надав підтримку щонайменше 45 правозахисникам, яким загрожувала небезпека та які займалися просуванням права на свободу слова.
    ЄС засуджує зростання випадків загрози та насильства проти журналістів та працівників медіа як поза інтернетом, так і в кіберпросторі. Всі держави повинні виконувати свої глобальні зобов’язання захищати свободу слова та безпеку журналістів. Для цього вони повинні забезпечити сприятливе правове середовище та притягнення до відповідальності всіх винних в нападах на журналістів. ЄС продовжує виступати проти будь-якого законодавчого, регулятивного чи політичного тиску, що обмежує свободу слова, як в двосторонніх контактах з третіми країнами, так й на міжнародних та регіональних майданчиках. Разом з цим, ЄС продовжує здійснювати конкретні кроки для попередження та реагування на напади на журналістів та блоггерів.
    У прийнятому в 2014 році керівництві ЄС щодо свободи слова онлайн та офлайн та в процесі його імплементації підтверджено рішучість ЄС в просуванні свободи думки та свободи слова через будь-які медіа незалежно від кордонів. Це права, якими повинен користуватись кожен в будь-якій частині світу. Вони засновані на принципах рівності, недискримінації та всеохопності.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю