Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Європейський Парламент підтримав нові торгівельні поступки для України

5 липня, 2017 р.

    У вівторок, 4 липня, Європарламент підтримав нові торгівельні поступки з боку ЄС для України, націлені на сприяння українському економічному розвитку.
    Європарламент підтримав рішення надати Києву нові торгівельні преференції, затвердивши червневі неофіційні домовленності з міністрами ЄС. Під час дебатів депутати Європарламенту ухвалили більшість із запропонованих нових поступок, але зменшили обсяг додаткової квоти на деякі сільськогосподарські продукти.
    Основні положення:
    Додаткову щорічну квоту на томати зменшено із 5 000 до 3 000 тонн на рік; квоту на пшеницю - із 100 000 до 65 000; на кукурудзу - із 650 000 до 625 000; ячмінь - із 350 000 до 325 000; щодо сечовини (карбаміду), яка використовується як сировина для добрив, не передбачено преференцій по квотах, відмінних від наданих в рамках поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ),
    умовою для надання Україні експортних преференцій є боротьба із корупцією,
    крім того, запросити звіт щодо вжиття можливих заходів для захисту виробників ЄС можуть не лише країни-члени, а й представники європейської промисловості.
    За нові торгівельні поступки проголосували 566 депутатів; проти - 96; 28 депутатів утримались.
    “ЄС пропонує необхідну Україні підтримку, але також приймає до уваги занепокоєння наших фермерів. Здійснюючи нові поступки, ми хочемо підтримати сьогоднішні реформи, посилити малі та середні підприємства та надати необхідний поштовх для активізації торгівлі. Я сподіваюся, що цей крок принесе вигоди для українських громадян як з економічної, так і з політичної точки зору”, - відзначив доповідач Європарламенту Ярослав Валенса (Європейська народна партія, Польща).
    Контекст:
    Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі є частиною Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Вона виконується в режимі “попереднього застосування” від січня 2016 року. Вільна торгівля сприяє взаємному відкриттю ринків товарів та послуг між Україною та ЄС. Проте ЄС швидше ніж Україна зменшує та скасовує торгівельні тарифи. Зважаючи на важку економічну ситуацію в Україні та її зусилля із проведення реформ, ЄС здійснює нові торгівельні поступки.
    Нинішні торгівельні преференції надаватимуться на додаток до тих нетарифних квот, які містяться в нормах Угоди про асоціацію.
    ЄС є найбільшим торгівельним партнером України, тоді як Україна становить 0,8% загальної торгівлі ЄС.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю