Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС та Міжнародна організація праці допоможуть наблизити умови праці в Україні до європейських норм

7 листопада, 2017 р.

    Міжнародна організація праці (МОП) за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) починають в Україні новий дворічний проект «Зміцнення адміністрації праці з метою поліпшення умов праці і подолання незадекларованої праці». Проект виконується у співпраці з Міністерством соціальної політики України та Державною службою з питань праці для істотного поліпшення безпеки та гігієни праці, подолання незадекларованої зайнятості, повідомили під час відкриття проекту 7 листопада 2017.
    Проект ЄС-МОП передбачає, що національне законодавство в сфері праці буде узгоджуватися з положеннями відповідних директив ЄС і конвенцій МОП. Це буде сприяти позитивним змінам на користь всіх працівників і роботодавців. Адже рівень виробничого травматизму в Україні залишається стабільно високим. За даними Держпраці України, за 9 місяців 2017 року Україні сталося понад 3,1 тисячі нещасних випадків, з них 257 зі смертельними наслідками, що несуттєво відрізняється від показників минулого року.
    «Завдяки цьому проекту ми хочемо удосконалити стандарти безпеки та гігієни праці українських працівників. Щоб їх життя і здоров'я на роботі були захищені краще », - повідомив глава Представництва Європейського Союзу в Україні, посол Хюг Мінгареллі.
    Державний секретар Міністерства соціальної політики Віктор Іванкевич відзначив: «Пріоритетне завдання уряду - створити в Україні умови для продуктивної і безпечної роботи з гідною нагородою і дотриманням законів про працю. Тому співпраця Міністерства соціальної політики з Європейським Союзом і Міжнародною організацією праці в цьому напрямку вкрай важливо ».
    В рамках проекту міжнародні експерти передавати інспекторам Держпраці досвід щодо ефективного подолання незадекларованої праці.
    «Сучасне законодавство залишиться аркушем паперу, якщо не буде інструментів для забезпечення його практичного виконання. Саме тому поряд з директивами ЄС вкрай важливі конвенції МОП 81 та 129 про інспекцію праці, ратифіковані Україною в 2004 році. Очікуємо, що той арсенал експертизи, знань і досвіду, який ЄС і МОП спільно передадуть національним партнерам за цим проектом, буде сприяти поліпшенню умов праці в Україні », - зазначив директор Групи технічної підтримки з питань гідної праці та Бюро МОП для країн Східної Європи і Центральної Азії Маркус Пілгрим.
    «Держпраці розраховує на підтримку проекту ЄС-МОП в реформуванні системи охорони праці та адаптації успішних практик інспекцій праці країн-членів ЄС. А також на комунікаційну підтримку по всій Україні для подолання незадекларованої праці », - зазначив голова Державної служби з праці Роман Чернега.
    Як показали результати перевірок, найбільшу кількість незадекларованих працівників задіяні в будівельній і торговій галузях, а також у сфері обслуговування і ресторанному бізнесі.
    Довідкова інформація:
    Проект сприяє реалізації Угоди про асоціацію України та ЄС, яке набрало чинності 1 вересня 2017, її відповідних додатків, а також положень Конвенцій МОП 81 т 129 про інспекцію праці, ратифікованих Україною в 2004
    Міжнародна організація праці заснована в 1919 році і є спеціалізованою установою ООН, що просуває соціальну справедливість і визнані на міжнародному рівні права людини в сфері праці. Вона встановлює міжнародні стандарти і заохочує створення умов для гідної праці, поліпшення соціального захисту та зміцнення соціального діалогу.
    За додатковою інформацією звертайтеся до Андрія Фіголя: по телефону Кредит +38 097 803 64 23


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю