Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


На міжнародній конференції в Києві обговорили якість законодавства

18 вересня, 2018 р.

    17 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України спільно з проектами ЄС EU4PAR та Association4U провели міжнародну конференцію «Покращення методології, практики та якості законодавчого процесу та законотворчості в Україні». Високопосадовці з Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Європейської комісії та міжнародні експерти обговорили шляхи вдосконалення нормативно-правової бази в Україні. Підвищення якості законів та нормативно-правових актів та політики, на якій вони ґрунтуються, є надзвичайно важливим для тіснішої співпраці України з ЄС і є однією з цілей реформи державного управління. Також на конференції були представлені традиції та практика ефективних законодавчих процесів деяких європейських держав як джерело ідей для покращення законотворчості в Україні.
    У роботі конференції брали участь українські посадовці, які відіграють ключову роль у забезпеченні узгодженого законодавчого процесу на рівні уряду та парламенту. Заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд розповіла про поточні заходи з забезпечення ефективної роботи парламенту. Заступник прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе представила План дій Уряду та Парламенту щодо ефективного виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко повідомив про основні досягнення у вдосконаленні процесу прийняття рішень в уряді в рамках реформи державного управління. Заступник Генерального директора Європейської комісії з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матернова переповіла ключові рекомендації ЄС щодо негайних кроків, спрямованих на покращення законодавчого процесу в Україні.
    У вступній промові Катаріна Матернова підкреслила: «Європейський Союз підтримує Україну у прагненні тіснішої співпраці з ЄС. Реалізація Угоди про асоціацію є ключовою для забезпечення найбільшої користі для економіки та громадян України. Це можливо лише за наявності гарного та збалансованого законодавчого процесу, що дозволяє створювати якісні закони. Для цього необхідний прозорий консультативний процес на основі ґрунтовного аналізу фактів, щоб забезпечити стабільність та передбачуваність правової системи в Україні».
    Як зазначив Грегор Вірант, головний експерт проекту EU4PAR: «Реалізація реформ та курс на євроінтеграцію в Україні має базуватися на розумних законах та нормативних актах. На жаль, наразі майже половину законів змінюють протягом першого року після ухвалення. У той же час, 39% підприємств вважають якість законів та нормативних актів низькою. Окрім поганої якості законів існує також тенденція до надмірного регулювання. Ця проблема перешкоджає економічному зростанню та процвітанню, а також євроінтеграції, і її необхідно вирішити спільними зусиллями всіх сторін, які беруть участь у процесі підготовки законів в Україні».
    Наприкінці конференції, учасники окреслили низку ініціатив з реформування державного управління та подальші кроки, такі як вдосконалення співпраці між парламентом та урядом, модернізацію регламенту, необхідність посилення спроможності для створення законопроектів високої якості, а також збереження балансу між законами та підзаконними актами для уникнення надмірного регулювання, обтяжливого для українського бізнесу та державного управління.
    Контактна особа: Ірина Ковальчук, irynakovalchuk63@gmail.com або за тел. +38 097 456 67 68
    Довідкова інформація: Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні (EU4PAR) - це проект ЄС, який підтримує Уряд України у впровадженні Стратегії реформування державного управління, ухваленої в червні 2016 року. Проект консультує Уряд (Секретаріат Кабінету Міністрів України, Національне агентство України з питань державної служби), допомагає готувати державних службовців та надає іншу підтримку.
    Association4U, або "Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", - це проект, який фінансує ЄС, на підтримку урядових установ України, головним чином Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, секретаріату віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та галузевих міністерств у виконанні їхніх зобов'язань, що випливають з Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
    Фотоколлаж: http://egsd.com.ua
    Джерело:Delegation of the European Union to Ukraine


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю