Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС сприяє збільшенню інвестицій у розвиток сталої енергетики в Україні та регіоні ЄЕК ООН

16 листопада, 2018 р.

    Європейський Союз та Європейська економічна комісія ООН (ЄЕК ООН) підтримують створення сприятливого економічного середовища для збільшення приватних інвестицій у енергоефективність та відновлювані джерела енергії для подолання енергетичної бідності у країнах ЄЕК ОНН, до яких входить Україна. Про це говорили на семінарі з питань сталої енергетики, проведеному ЄС через механізм технічної допомоги (EU TAF) для сталої енергетики спільно з ЄЕК ООН в межах 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку 13 листопада 2018 року в Києві.
    Зокрема, зовнішній інвестиційний план ЄС, схвалений у вересні 2017 року, передбачає інноваційні фінансові інструменти з акцентом на кредити та гарантії, що знижують інвестиційний ризик для приватного сектора. Для цього регіону розробили два спеціальні гарантійні інструменти для підтримки інвестицій у сталу енергетику:
    Інструмент «Eнергоефективність та сталі міста у сусідніх країнах» у розмірі 750 мільйонів євро полягає у наданні Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) часткових кредитних гарантій та консультацій для реалізації «зелених» проектів промислових компаній, підвищення енергоефективності будівель, реконструкції мереж водопостачання, систем очистки стічних вод у містах і громадах тощо.
    Ще 2 мільярди євро спрямовані на інструмент «Посилення інвестицій у відновлювану енергію», через який ЄБРР та Асоціація європейських інститутів фінансового розвитку (EDFI) допомагають домогосподарствам та приватним компаніям залучити інвестиції на реалізацію проектів з відновлюваної енергетики, що скорочують викиди СО2.
    За оцінкою міжнародних експертів, інвестиції в енергоефективність та відновлювану енергетику відстають в регіоні ЄЕК ООН, а частка відновлюваних джерел енергії в національних структурах енергоспоживання залишається дуже низькою, тоді як енергоємність досить висока, що зумовлює енергетичну бідність та вимагає негайних дій.
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю