Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Що робили і за що жили волинські громадські організації у 2018-му

9 березня, 2019 р.

    На жаль, громадський сектор на Волині, як і у всій Україні, не може похвалитися високою довірою і позитивною оцінкою роботи громади. Будьмо відверті, десь можливо й не допрацьовуємо, але переважно ця недовіра зумовлена різного роду стереотипами (до прикладу, громадські організації – це політичні структури), поганою поінформованістю населення про роботу ГО, несистемною роботою багатьох організацій, тощо.
    
    З одної сторони, можна чекати, поки ситуація зміниться сама собою. Часто чуємо, суспільство не розуміє великого внеску нашої організації в розвиток громади, тому треба чекати, щоб воно дозріло. З іншої сторони, можна показувати свою відкритість та прозорість, більше комунікувати з громадою. І втішно, що на Волині обрали другий варіант.
    
    У перший день весни, 1 березня, з ініціативи Волинського інституту права та за підтримки ПРООН в Україні 7 місцевих громадських організацій спільно прозвітувалися про свої напрацювання у 2018 році. До ініціативи приєдналися ГО «Громадське.Волинь», Центр журналістських розслідувань «Сила правди», ОМГО «Волинський Інститут Права», ГО «Розвиток Волині», ГО «Переселенці Криму та Донбасу», Любешівська районна громадсько-екологічна організація «Світ навколо нас», ГО «Молодіжна Платформа».
    
    
    
    «Публічне звітування взагалі не популярне серед громадських організацій України. Більше того, прикладів спільного звітування у цьому секторі – одиниці. Тому, тішуся, що в Луцьку проводимо такий захід. Сьогодні хочемо дати відповіді на три блоки запитань. Зокрема, «хто ми?», «чим можемо похвалитися за 2018 рік?» та «за які кошти ми працюємо?», – зазначила на початку заходу керівниця Волинського інституту права Ірина Гайдучик.
    
    «Громадське.Волинь»
    
    ГО «Громадське.Волинь» — регіональне онлайн медіа створене журналістами та громадськими активістами задля неупередженого висвітлення актуальних подій на Волині.
    
    Як і в попередні роки, у 2018 році «Громадське.Волинь» акцентувало свою роботу на створенні аналітичних, інтелектуальних матеріалів, та значно менше публікувало подієвий контент (новинні сюжети). Серед основних тем відео та текстових публікацій нашого ЗМІ у 2018 році: розслідування корупційних схем та скандальних тем, децентралізація, євроінтеграція, культура, тощо.
    
    У 2018 році в рамках проекту Інтерньюз-Україна «Підтримка Представництва ЄС в Україні в його медіа-активності» журналісти нашого ЗМІ створили серію відео та текстових публікацій про євроінтеграційні процеси на Волині та в цілому в Україні. У 2018 році ми розпочали співпрацю з Центром журналістських розслідувань «Сила правди», в рамках якої, на нашому сайті публікуються їх розслідування.
    
    Всього надходжень у 2018 році – 53306,16 грн та 100 $ (внески від громадськості, грантові кошти, монетизація в Youtube). Всього витрат у 2018 році – 53898,00 грн (гонорари та банківські послуги)
    
    
    
    «Відкриті до різного роду співпраці та партнерства. Окрім того, що ми самі продукуємо інформаційні матеріали, ми можемо робити рекламні матеріали, відеоролики, забезпечити відеозйомку заходів. Будемо раді співпраці та підтримці», – зазначила головна редакторка «Громадське.Волинь» Марія Доманська.
    
    «Розвиток Волині»
    
    У 2018 році ця громадська організація реалізувала два проекти спрямовані на підтримку самозайнятості та підприємництва серед населення Волині. Зокрема тих, хто постраждав від війни та вразливих верств населення.
    
    Як результат: більше 70 волинян отримали гранти на обладнання для започаткування або розширення власної справи. З них – 26 підприємців (гранти приблизно по 80 тис. грн.) та 48 самозайнятих осіб (гранти приблизно по 20 тис. грн.). Загалом переможцям проекту було закуплено та передано більше 220 одиниць обладнання на суму більше 1 800 000 гривень. Завдяки діяльності цієї організації 135 волинян пройшли бізнес-тренінги та написали власні бізнес-плани.
    
    
    
    «У 2018-му наша організація стала членом двох мереж (Об’єднання громадських організацій Волині та Мережа ОТГ, ГО та ОМС Західної України), що допомогло нам здобути новий досвід, партнерів», – зазначає керівниця організації Ірина Колковська.
    
    Всього надходжень у 2018 році – 498 580 тис. грн. Всього витрат – 482 980 тис. грн. (проведення тренінгів, консультації, дослідження, публічні заходи, заробітна плата, адмінвитрати, тощо).
    
    «Волинський Інститут Права»
    
    В професійному доробку цієї громадської організації у 2018 році – фестиваль громадської активності «uCRAZYans», який зібрав більше 2 тисяч відвідувачів та 24 громадські організації-учасниці; Волинь NGO Форум, в рамках якого відбулися зустрічі з потенційними донорами, майстер-класи, тематичні обговорення; чотири воркшопи для ОГС Волині, учасники яких могли підтягнути свої знання у проектному менеджменті, фандрайзингу, PR, та використання соціальних медіа. Окрім цього, предсавники організації надавали супровід ОТГ Волині у процесі стратегічного планування та допомагали впроваджувати ефективні майданчики комунікації влади та громади (Устилузька та Цуманська ОТГ).
    
    Крім власних ініціатив, Волинський інститут прав долучився й до реалізації партнерських проектів: популяризація Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», проект Міністерства юстиції «Я маю право», «Наукові Пікніки в Україні», день кар’єри, тощо.
    
    Загальний бюджет організації у 2018 року – 1 963 501 гривень. Витрати – 1 967 460 гривень.
    
    «У цьому році, як і в 2018-му, працівники нашої організації взяли участь в багатьох внутрішніх навчаннях. Ми намагаємося вдосконалюватися, адже це не лише збільшує шанси залучення донорських коштів, а й допомагає нас систематизувати роботу нашої організації», – зазначила керівниця Волинського інституту права Ірина Гайдучик.
    
    
    
    «Сила правди»
    
    Ще одна медійна громадська організація, яка акцентує свою діяльність на формуванні та розвитку розслідувальної журналістики. Організація працює у сфері медіа і виконує такі завдання: проведення та оприлюднення журналістських розслідувань та інших матеріалів; створення медіа-продукції, організація і проведення медіа-заходів, проведення медійних, правозахисних, наукових та інших семінарів, тренінгів, навчань; сприяння підвищенню медіаграмотності громадян України
    
    У 2018 році «Сила правди» реалізувала такі проекти: «Підтримка розслідувальної журналістики у Волинській області»; «Створення бази приватизованої і орендованої комунальної нерухомості Луцька».
    
    Всього надходжень у 2018 році – 887 050 тис. грн. (грантові кошти та благодійні внески). Витрати -626 518,59 тис. грн.
    
    
    
    «Ми викриваємо корупцію і прищеплюємо нетерпимість до цього негативного явища. Чекаємо в нашій команді нових людей. Нас мало і ми буде раді тим, хто поділяє наші принципи і готовий разом працювати», – зазначила керівниця Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Валентина Куць.
    
    «Світ навколо нас»
    
    «Людьми, які створили нашу організацію, були працівники національного природного парку «Прип’ять-Стохід» та вчителі шкіл Любешівського району. Працюємо ми з 2013 року та реалізуємо ініціативи у сфері екології та туризму», – зазначив на початку свого виступу керівник цієї ГО Віталій Веремчук.
    
    
    
    Головним здобутком організації у 2018 році є реалізація проекту «Транскордонні водні інспектори на шляху до спільного моніторингу та використання водних ресурсів р. Прип’ять» в рамках Програми Європейського Союзу «територіальне співробітництво країн східного партнерства: Україна-Білорусь».
    
    В рамках даного проекту створено транскордонну робочу групу і триває розробка транскордонного плану управління; створені осередки громадського моніторингу на базі 10 шкіл Любешівського району, придбано відповідне обладнання та проведено навчання по його використанню; розроблено практичні рекомендації для моніторингу транскордонних водних ресурсів. Також проведено ряд заходів по моніторингу, очищенню та покращенню інфраструктури малих річок і водних ресурсів в Любешівському районі.
    
    «Молодіжна Платформа»
    
    «Хоча ми починали, як організація, яка робили величезні видимі молодіжні проекти, але сьогодні ми бачимо себе, як експертне середовище, яке працює над розробкою нових політик, адвокації процесів і створення чогось нового», – розповів керівник «Молодіжної платформи» Захар Ткачук.
    
    
    
    Серед головних здобутків організації у 2018 році – Проект «Маю думку» (сприяння розвитку молодіжних рад); проект «Долаючи невидимі кордони» (створення за 30 днів соціального журналу про спільне майбутнє східної і західної частини України за модерації німецьких експертів, журналістів та видавців); проект «Молодіжний центр Волині» (освітній простір для молодих людей у форматі вільного простору). Також, у минулому році активісти організації реалізували дві навчальні програми для молоді та конкурси соціальних ідей у Дубно та Луцькому національному технічному університеті.
    
    Загальний обіг коштів у 2018 році – 2 642 877 грн. Така ж сума – це витрати організації у минулому році.
    
    «Переселенці Криму та Донбасу»
    
    Ця громадська організація об’єднує нових мешканців Волині, які мають бажання та докладають зусиль, щоб змінити життя переселенців та життя приймаючою громади на краще.
    
    У 2018 році «Переселенці Криму та Донбасу» проведено громадську експертизу діяльності Волинської ОДА та виконкому Луцької міськради щодо виконання Комплексної державної програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року. Також було реалізовано заходи, які сприяють забезпеченню можливостей ВПО обирати місцеву владу та популяризують культуру Донбасу на Волині. Крім цього, «Переселенці Криму та Донбасу» реалізували проект «Бізнес-школа для підлітків «Енергія змін».
    
    
    
    «В минулому році організація отримала для реалізації 4-х місячного соціального проекту “Бізнес-школа для підлітків «Енергія змін» 27,5 тис грн від Луцької міської Ради та спонсорів – відомих підприємств Волині. Втішені, що є ті, хто підтримують наші ініціативи», – зазначила голова ГО «Переселенці Криму та Донбасу» Аза Голощапова.
    
    Замість висновків….
    
    «Одна із проблем нашого громадського сектору – це закритість. Існує купа фейкових організацій, існують персони, які кажуть: «я маю 3 організації” і звісно існують ті, хто прикриваючись цим брендом робить темні справи. Висновок – довіряйте тим хто відкритий, хто показує не тільки роботу але і структуру, свої фінанси. Довіряйте, це важливо», – стверджує Захар Ткачук.
    
    Не погодитися з цими словами не можливо. Лишається тільки додати ще один висновок – спільне звітування правильний захід. Подібні ініціативи потрібно організовувати й надалі, щоб відчути спільну силу та не нарікати, що про нас не знають і нашу роботу неналежно оцінюють.
    
    ДОВІДКОВО
    
    Захід ініційовано ОМГО “Волинський Інститут Права”, що працює як хаб для інститутів громадянського суспільства на Волині та фінансується Програмою розвитку ООН в Україні та Міністерством закордонних справ Данії.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати