Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Європейський Союз і Міжнародна організація праці підтримують Україну для покращення умов праці і скорочення незадекларованої праці

21 листопада, 2019 р.

   
    Європейський Союз (ЄС) і Міжнародна організація праці (ЄС) підтримуватимуть Україну для покращення умов праці трирічним проектом «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні».
    
    Зокрема, буде надана допомога у впровадженні стандартів ЄС і МОП з безпеки і здоров’я на роботі, трудових відносин, реалізації практичних заходів для зменшення незадекларованої праці (НП). Інформаційна кампанія буде націлена на працівників і роботодавців з тим, щоб вони знали про ризики незадекларованої праці і декларували трудові відносини. Інспекції праці отримує підтримку з тим, щоб більш ефективно сприяти додержанню законодавства у сфері праці.
    
    Проект опирається на досягнення іншого проекту – «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці», втіленого у 2017-2019 рр. У його рамках було зроблено глибокий аналіз національного законодавств і розроблено цілий комплекс рекомендацій щодо того, яким чином краще запровадити стандарти ЄС і МОП в Україні. Разом із національними партнерами напрацьована дорожня карта подальших практичних дій. Більше 2000 експертів пройшли навчання і покращили свої знання із зазначених тем.
    
    Довідкова інформація:
    
    В Україні рівень нещасних випадків, пов’язаних з роботою, на 27% вище, ніж у ЄС. Найвищим він є у будівництві, гірничо-добувній галузі, сільському, лісовому і рибному господарстві, а також на транспорті.
    
    Незадекларована праця – будь-яка дозволена законом оплачувана діяльність, яка не задекларована, як того вимагає закон. В Україні найбільш поширені форми НП – неформальна зайнятість (без оформлення), оформлення із мінімальною зарплатою і доплатою решти «у конверті», підміна трудових договорів цивільно-правовими або договорами з ФОП, коли насправді мають місце трудові відносини. У 2018 р. майже 3,5 млн. працівників були неформально зайняті. Немає достовірних даних про інші форми незадекларованої праці.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю