Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ВООЗ та ЄС передають необхідне обладнання, витратні матеріали та реагенти до 27 лабораторій для кращого тестування на COVID-19 в Україні

6 липня, 2020 р.

    6 липня Всесвітня організація охорони здоров’я за фінансування Європейського Союзу розширила постачання лабораторних матеріалів, необхідних для проведення тестів на COVID-19, щоб посилити реагування України на пандемію. Загальна вартість поставок складає 3,5 млн євро та включає витратні матеріали, реагенти та критично важливе лабораторне обладнання для прискорення, збільшення та автоматизації ПЛР-тестування. Ці закупівлі є частиною програми допомоги Європейського Союзу Україні в межах ініціативи «Солідарність заради здоров'я», що реалізується в партнерстві з Європейським регіональним Бюро ВООЗ, та спрямована на запобігання поширенню COVID-19 в Україні.
    На сьогоднішньому заході, керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне та представник ВООЗ та голова Представництва ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт передали частину лабораторного обладнання, витратних матеріалів та реагентів у Київський обласний лабораторний центр МОЗ України.
    Фредерік Куне, керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» Представництва ЄС в Україні зауважив: «COVID-19 є надзвичайним викликом для системи громадського здоров'я та перевіркою на глобальну солідарність. Постачання витратних матеріалів, реактивів та критично важливого лабораторного обладнання необхідне для прискорення, збільшення та автоматизації ПЛР-тестування. Нам вдалося здійснити його завдяки ВООЗ - організації, що має необхідні технічні знання. Інвестиції в охорону здоров'я мають бути підґрунтям для розвитку і є необхідними на шляху до безпеки, процвітання та миру. Коли світ об'єднується, щоб протистояти загальній загрозі здоров’ю, можливо все».
    Усе обладнання, матеріали та реагенти відповідають стандартам якості ВООЗ та дозволяють прискорити та збільшити кількість тестувань на COVID-19 в усій країні, а також допомагають своєчасно виявляти захворювання та контролювати його поширення. Наприклад, один ПЛР ампліфікатор дозволяє проводити 400-600 додаткових тестувань на день. Автоматична станція екстракції РНК удвічі прискорює процес виявлення наявності РНК вірусу. Прискорення процесу тестування заощаджує час та енергію медичних працівників та зменшує ймовірність людської помилки.
    Доктор Ярно Хабіхт, представник ВООЗ та голова Представництва ВООЗ в Україні, заявив: «ВООЗ продовжуватиме постачати в Україну необхідне обладнання та ділитися досвідом, попри постійний глобальний дефіцит засобів для протидії COVID-19. Лабораторні постачання ВООЗ, які здійснюються завдяки фінансуванню Європейського Союзу, дозволять поширити та збільшити кількість тестувань на COVID-19 в усій країні. Адже посилення можливостей тестування має вирішальне значення для своєчасного виявлення захворювання, контролю його поширення та порятунку життів».
    Обладнання та матеріали передадуть у 27 лабораторій — регіональні лабораторні центри та Центр громадського здоров’я, які знаходяться на передовій реагування на COVID-19, та які здійснюють більшість тестувань у всіх регіонах України.
    «В перші тижні пандемії ми не тільки оперативно реагували на виклики, але й діяли на перспективу. Наша команда почала розробляти разом із міжнародними організаціями спільні перспективні плани як в максимально короткі строки підняти потенціал лабораторій на якісно новий рівень. Зараз ми рухаємось по цьому плану та поступово готуємось до можливої другої хвилі COVID-19. З початку пандемії Україна вже збільшила кількість проведених ПЛР-тестувань на добу – з 300 до 14 000», - сказав заступник Міністра охорони здоров’я - Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
    Це одна з партій допомоги, які постачатимуть до серпня 2020 року. Всі закуплені матеріали та обладнання будуть розподілятися серед лабораторій відповідно до потреб, визначених Міністерством охорони здоров'я України та Адміністрацією Президента України.
    «Українські лабораторії роблять все можливе для швидкого тестування пацієнтів з підозрою на інфекцію COVID-19. Їхні співробітники часто працюють понаднормово та у вихідні. Наші ресурси обмежені, тому це дуже корисна і своєчасна допомога», — зазначила Галина Гринчук, директор Київського обласного лабораторного центру МОЗ України.
    Безоплатна передача лабораторного обладнання, витратних матеріалів і реагентів є частиною заходів Європейського Союзу з реагування на пандемію COVID-19, яка вже вразила 216 країн світу. ЄС виділив 190 мільйонів євро для України на реагування на COVID-19.
    Ці кошти переважно будуть використовуватися для невідкладних надзвичайних потреб, таких як закупівля засобів першої необхідності та навчання медичних працівників, осіб, які на передовій боротьби з COVID-19, та пацієнтів. У довгостроковій перспективі допомога буде направлена на зміцнення потенціалу країни з реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров'я. Мета проєкту — постійна допомога Європейським Союзом та ВООЗ Україні.
    Довідкова інформація:
    Ініціатива «Солідарність заради здоров'я» є спільним проєктом Європейського Союзу та Європейського регіонального бюро ВООЗ в шести країнах Східної Європи та Кавказу — Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіці Молдова та Україні.
    Мета проєкту — допомогти у профілактиці, виявленні та реагуванні на пандемію COVID-19, а також зміцнити потенціал східних сусідів ЄС з реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров'я. Проєкт здійснюється Європейським регіональним бюро ВООЗ та Бюро ВООЗ у країнах у тісній координації з представництвами ЄС, національними органами влади та партнерами з розвитку, зокрема в системі Організації Об'єднаних Націй.
    Довідкова інформація про роль ВООЗ у реагуванні на пандемію COVID-19: Роль Бюро ВООЗ в Україні полягає у підтримці країни у створенні та посиленні політики для сталого розвитку охорони здоров'я. Це включає надання технічних рекомендацій з питань громадського здоров’я, підтримку розробки стандартів та рекомендацій, побудову відносин на рівні країни для ефективної технічної співпраці та забезпечення того, щоб заходи громадського здоров’я були скоординовані та діяли під час криз.
    Наразі Бюро ВООЗ в Україні зосереджує свою роботу на реагуванні на пандемію COVID-19 та співпраці з органами охорони здоров'я та іншими установами, які беруть участь у координації, плануванні та моніторингу на рівні країни, дослідженні випадків, профілактиці інфекції та боротьби з нею. ВООЗ надає підтримку у підвищенні лабораторного потенціалу з діагностики COVID-19 на національному та регіональному рівнях, а також в удосконаленні стандартизації в системі охорони здоров'я.
    За додатковою інформацією звертайтеся до Тетяни Долгової, фахівця зі зв’язків із громадськістю за email: dolhovat@who.int.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати