Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Законопроєкт, яким партія «Слуга нагоду» хоче запровадити відповідальність «за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму», не відповідає конституційним нормам і міжнародним правовим стандартам у сфері прав людини.

28 липня, 2020 р.

    Ба більше, пропонований документ дискримінує представників ЛГБТКІ-спільноти і порушує їхні права на повагу до честі й гідності.
    Про це повідомляє пресслужба Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.
    
    В омбудсменки наголосили, що сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність не можуть бути підставами для обмеження прав і свобод людини на законодавчому рівні.
    
    «Подібні ініціативи народних обранців підбурюють інших громадян до нетерпимості та ненависті до ЛГБТІ-людей, а також ще більше укорінюють стигматизацію та дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в українському суспільстві», — зазначили в Офісі омбудсмена.
    
    Окрім того, законопроєкт суперечить міжнародним зобов’язанням України у сфері забезпечення рівності прав і свобод та боротьби з ксенофобією та нетерпимістю, що на сьогодні є одним із пріоритетних завдань реалізації європейського вектора розвитку нашої країни.
    
    Денісова надіслала звернення до керівництва комітету з питань правоохоронної діяльності з проханням врахувати її позицію щодо вказаного законопроєкту під час його опрацювання у комітеті.
    
    Нагадаємо, 22 липня депутати від «Слуги народу» зареєстрували у Верховній Раді проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму № 3917».
    
    читайте також
    «Я прихильниця легалізації всього, що можливо» — інтерв’ю із головою комітету Ради з соцполітики Третьяковою
    У монобільшості прокоментували законопроєкт про «пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму»
    У липні 2013 року в Росії в кодекс про адміністративні правопорушення додали статтю 6.21, яка визначає злочином «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх». Вона передбачає штраф від 50 тисяч до 1 мільйона рублів.
    
    Російські та міжнародні правозахисники неодноразово критикували застосування цієї статті, вказуючи, що вона є дискримінаційною відносно ЛГБТ. У 2017 році Європейський суд із прав людини визнав російську статтю про «гей-пропаганду» порушенням права на свободу висловлювання думки.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати