Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Воєнні злочини Росії в Україні: Єврокомісія пропонує розширити повноваження Євроюсту зі збору та збереження доказів воєнних злочинів

27 квітня, 2022 р.

    25 квітня Єврокомісія запропонувала внести зміни до Положення про діяльність Євроюсту, щоб надати агентству правову можливість збирати, зберігати та обмінюватися доказами воєнних злочинів. Щоб притягнути причетних до злочинів, скоєних в Україні, до відповідальності, дуже важливо гарантувати безпеку зберігання доказів за межами України та надавати підтримку розслідуванням, які проводять різні європейські та міжнародні судові інстанції. Від початку березня Євроюст активно підтримував зусилля Спільної слідчої групи ЄС, яка вивчає можливі воєнні злочини, скоєні на території України. Хоча Євроюст має практичний досвід у розслідуванні міжнародних справ, діюче Положення про діяльність організації не передбачає залучення агентства до розслідування злочинів такого масштабу. Тому необхідне оновлення правової бази Євроюсту.
    
    «Боротьба України – це наша боротьба. Ми повинні працювати разом, щоб забезпечити притягнення воєнних злочинців до відповідальності. Нам потрібно зміцнити Євроюст, щоб переконатися, що він має необхідні інструменти для боротьби з масштабами звірств в Україні. Європа налаштована рішуче, і ми зробимо все, що в наших силах, щоб допомогти», - заявила Віце-президентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати