Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


На півдні України зростає рух опору окупантам, це загрожує росії серйозною проблемою – CNN

1 липня, 2022 р.

    Чиновники кажуть, що хоча поки це лише кілька інцидентів в окупованому Херсоні, опір може перерости в ширше протистояння, що створить серйозну проблему для здатності росії контролювати нещодавно захоплену територію.
    Директор національної розвідки США Авріл Хейнс також наголосила, що кремль стикається зі зростаючою активністю партизанів на півдні України. За словами однієї з офіційних осіб, США вважають, що у росії недостатньо сил у Херсоні для ефективної окупації та контролю над регіоном – особливо після виведення сил із цього району для бойових дій на Донбасі. Напруження для росії створюють також контратаки українських сил під Херсоном.
    Як пише CNN, невідомо, скільки російських військ перебуває в Херсоні чи поруч із ним, але для окупації та підпорядкування населення, яке налаштоване вороже, цього явно мало. За словами чиновників, росія віддає перевагу військовій кампанії на шкоду створенню місцевої маріонеткової влади.
    
    У Херсоні вже була спроба підірвати голову пенітенціарної служби Євгена Соболєва (16 червня). 24 червня було вбито колаборанта Дмитра Савлученка, ще один інцидент із підірваною машиною чиновника стався у вівторок.
    
    За словами офіційних осіб, атаки почастішали, особливо в Херсонській області, але опір не має центрального командування.
    
    Джерело, знайоме із західною розвідкою, сумнівається, що опір зможе перерости в більш організовану кампанію – поки він не порушив контроль росії над Херсоном.
    
    Але у довгостроковій перспективі росія зіштовхнеться із повстанськими настроями місцевого українського населення.
    
    «Я думаю, що росія зіткнеться з серйозними труднощами у спробах встановити якусь стабільну адміністрацію в цих регіонах, тому що колабораціоністи — більш видні — будуть убиті, а інші житимуть у страху», — вважає директор з досліджень росії в Центрі військово-морського аналізу Майкл Кофман.
    
    За словами чиновника, США знали, що в Україні існує «серйозна мережа опору», і перед вторгненням очікували на виникнення повстанського руху в поєднанні з партизанською війною.
    
    CNN пише, що американський топ-чиновник попередив російського колегу перед війною, що вони зіткнуться з повстанським рухом, якщо вторгнуться в Україну і спробують окупувати територію. Але попередження залишилося поза увагою.
    
    Нагадаємо, 22 червня на Херсонщині підірвали автомобіль голови окупаційної адміністрації Чорнобаївки Юрія Турульова. Сам він отримав лише легкі осколкові поранення та легку контузію.
    
    Увечері 25 червня у Каховці згорів автомобіль, який належав місцевій мешканці-колаборантці.
    
    В Інституті вивчення війни також заявляли, що партизани заважають російським загарбникам зміцнювати контроль над окупованими територіями.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати