Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Сьогодні Європейська Комісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги (МФД) для України

3 липня, 2022 р.

    Сьогоднішня пропозиція – частина надзвичайних зусиль Європейського Союзу спільно з міжнародним співтовариством допомогти Україні у задоволені невідкладних фінансових потреб після початку неспровокованої та невиправданої агресії з боку росії. Ця допомога доповнить вже надану ЄС підтримку, у тому числі екстрену позику макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро, виплачену в першій половині року. Разом обидва напрямки програми доведуть загальну підтримку України у вигляді МФД від початку війни до 2,2 млрд євро і можуть досягти 10 млрд євро, коли пакет надзвичайної допомоги Україні почне діяти у повному обсязі.
    
    Пропозиція передбачає надання коштів МФД Україні у вигляді довгострокових позик на пільгових умовах. Допомога сприятиме макроекономічній стабільності та загальній стійкості України на тлі військової агресії росії та пов’язаних з нею економічних викликів. На знак солідарності бюджет ЄС покриє відсотки за цією позикою. Як і у випадку з усіма попередніми позиками макрофінансової допомоги, Комісія запозичить кошти на міжнародних ринках капіталу і перекаже їх Україні на тих же умовах. 70% суми цієї позики для України буде забезпечено бюджетом ЄС.
    
    Європейська Комісія оперативно виплатить 1 млрд євро Україні одразу після схвалення Європейським Парламентом і Радою сьогоднішньої пропозиції і підписання відповідного Меморандуму про взаєморозуміння та Угоди про надання позики з Українською Стороною.
    
    Ця фінансова допомога доповнює безпрецедентну підтримку, надану ЄС станом на сьогодні, зокрема у вигляді гуманітарної допомоги, допомоги розвитку та забезпечення потреб оборони, призупинення дії всіх ввізних мит на експорт продукції з України строком на один рік та іншого вияву нашої солідарності, як, наприклад, усунення обмежень на транспортних коридорах для здійснення експорту, зокрема і зерна.
    
    Члени Колегії Європейської комісії зазначили:
    
    Урсула фон дер Ляєн, Президентка Європейської Комісії, сказала: «ЄС продовжує підтримувати Україну та її хоробрий народ. Сьогодні ми пропонуємо транш у розмірі 1 млрд євро нової макрофінансової допомоги для України. Ця перша частина пакету допомоги обсягом до 9 млрд євро, про який було оголошено в травні, дозволить нам дати негайну відповідь на термінові потреби, що виникли в України. ЄС і надалі продовжуватиме допомагати Україні та підтримувати її довгострокову відбудову як демократичної та процвітаючої країни.»
    
    Загальна інформація
    
    Протягом попередніх років ЄС уже надав значну допомогу Україні в рамках програм МФД. Починаючи з 2014 року, було реалізовано п’ять програм макрофінансової допомоги, у межах яких ЄС надав Україні понад 5 млрд євро на підтримку впровадження масштабного порядку денного реформ у таких галузях, як боротьба з корупцією, незалежна судова система, верховенство права та покращення бізнес-клімату. Крім того, на початку цього року Комісія надала екстрену позику МФД у розмірі 1,2 млрд євро, для якої Комісія зібрала кошти шляхом здійснення двох операцій закритого розміщення цінних паперів у першій половині 2022 року. 18 травня Комісія оприлюднила плани негайного реагування ЄС з метою усунення дефіциту фінансування в Україні, а також засади довгострокової програми відновлення країни.
    
    
    
    Для фінансування МФД Комісія проводить запозичення на ринках капіталу від імені ЄС, паралельно з іншими своїми програмами, зокрема NextGenerationEU і SURE. Можливе запозичення для України передбачено планом фінансування Комісії на другу половину 2022 року.
    
    Операції макрофінансової допомоги (МФД) є частиною ширшої взаємодії ЄС із сусідніми країнами та розроблені як винятковий інструмент ЄС для реагування на кризові ситуації. Такі програми доступні для країн-сусідів ЄС, які мають серйозні проблеми з платіжним балансом. Крім МФД, ЄС підтримує Україну за допомогою кількох інших інструментів, зокрема шляхом надання гуманітарної допомоги, бюджетної підтримки, впровадження тематичних програм, забезпечення технічної допомоги та використання змішаних інструментів для підтримки інвестицій.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю