Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


ЄС погоджує восьмий пакет санкцій проти Росії

7 жовтня, 2022 р.

    Комісія вітає ухвалення Радою восьмого пакету жорстких санкцій проти Росії за її агресію проти України. Цей пакет, тісно скоординований з нашими міжнародними партнерами, є відповіддю на продовження ескалації та протиправної війни Росії проти України, зокрема шляхом протиправної анексії української території на підставі шахрайських «референдумів», мобілізації додаткових військ та відкритих ядерних погроз.
    
    У згаданому пакеті запроваджено нові заборони на імпорт до ЄС на суму в 7 мільярдів євро з метою зниження доходів Росії, а також експортні обмеження, які чим далі більше позбавлятимуть кремлівський військово-промисловий комплекс ключових складових і технологій, а російську економіку – європейських послуг і досвіду. Санкції, окрім того, позбавляють російську армію та її постачальників наступних специфічних товарів і обладнання, необхідних для ведення війни на українській території. Зрештою, пакет закладає основу необхідної законодавчої бази для імплементації передбаченого «Великою сімкою» ліміту ціни на нафту.
    
    Зокрема, пакет містить наступні елементи:
    
    Додаткові переліки
    
    Ще більше фізичних та юридичних осіб потрапили під санкції. Це стосується тих, хто причетний до російської окупації, протиправної анексії та шахрайських «референдумів» на окупованих територіях у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях. Переліки включають фізичних осіб та організації, що працюють в оборонному секторі, як-от високопоставлені та військові посадовці, а також компанії, що підтримують російські збройні сили. До того ж, ЄС продовжує спрямовувати дії на суб'єктів, які поширюють дезінформацію про війну.
    
    Обмежувальні заходи ЄС націлені на ключових представників влади, олігархів, найвище військове керівництво і пропагандистів, відповідальних за підрив територіальної цілісності України.
    
    Розширення обмежень на Херсонську та Запорізьку області
    
    У відповідь на визнання непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей України та введення російських збройних сил у ці райони, географічний обсяг обмежувальних заходів розширено для покриття всіх непідконтрольних уряду територій України в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях.
    
    Нові експортні обмеження
    
    Запроваджено додаткові експортні обмеження, спрямовані на скорочення доступу Росії до військових, промислових і технологічних товарів, а також її здатності розвивати свій сектор оборони і безпеки.
    
    Це стосується заборони експорту вугілля, включно з бурим (яке використовується на російських заводах), специфічних електронних складових (знайдених у російській зброї), технічних товарів, що використовуються в авіаційній галузі, а також деяких хімічних речовин.
    
    Додано заборону на експорт стрілецької зброї та інших товарів, відповідно до Регламенту про запобігання катуванням.
    
    Нові обмеження на імпорт
    
    Погоджено додаткові обмеження на імпорт майже на 7 мільярдів євро.
    
    Це включає, наприклад, заборону на ввезення російських готових виробів зі сталі і їхніх напівфабрикатів (за умови перехідного періоду для деяких напівфабрикатів), виробничого обладнання і приладів, пластмас, транспортних засобів, текстилю, взуття, шкіри, кераміки, деяких хімічних виробів і незолотих ювелірних виробів.
    
    Імплементація погодженого «Великою сімкою» ліміту ціни на нафту
    
    Сьогоднішній пакет є початком імплементації в рамках ЄС угоди «Великої сімки» щодо експорту російської нафти. Хоча заборона на рівні ЄС імпорту російської сирої нафти, доставленої морським шляхом, повністю зберігається, ліміт ціни, після впровадження, дозволить європейським операторам здійснювати і підтримувати транспортування російської нафти до третіх країн за умови, що її ціна залишиться в межах заздалегідь встановленої «межі». Це сприятиме подальшому скороченню доходів Росії, зберігаючи при цьому стабільні світові енергетичні ринки за рахунок продовження поставок. Таким чином, це також допоможе подолати інфляцію і зберегти вартість енергоносіїв стабільною в той час, коли висока вартість, особливо підвищені ціни на паливо, викликають глибоке занепокоєння усіх європейців.
    
    Даний захід тісно координується з партнерами «Великої сімки». Після наступного рішення Ради, він набере чинності з 5 грудня 2022 року для нафти і 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.
    
    Обмеження для державних підприємств
    
    Сьогоднішній пакет забороняє громадянам ЄС обіймати посади в керівних органах певних державних підприємств.
    
    Він також забороняє всі операції з Російським морським реєстром, додавши його до переліку державних підприємств, які підпадають під заборону транзакцій.
    
    Фінансові і ІТ консультації та інші бізнес-послуги
    
    Існуючі заборони на криптоактиви були посилені забороною всіх гаманців, рахунків або послуг зберігання криптоактивів, незалежно від обсягу гаманця (раніше допускалося до 10000 євро).
    
    Пакет розширює обсяг послуг, які більше не можуть бути надані уряду Росії або юридичним особам, що засновані або діють в Росії: до них тепер зараховано ІТ-консультації, юридичні консультації, архітектурні та інженерні послуги. Заборони є відчутними, оскільки потенційно послаблять промисловий потенціал Росії, котра міцно залежить від імпорту цих послуг.
    
    Запобігання обходу санкцій
    
    ЄС запровадив новий критерій внесення до санкційних переліків, який дозволить переслідувати осіб, котрі сприяють порушення заборони на обхід санкцій.
    
    Більше інформації
    
    Санкції ЄС проти Росії доводять свою ефективність. Вони завдають шкоди здатності Росії виробляти нову зброю і ремонтувати існуючу, а також перешкоджають їй транспортувати сировину.
    
    Геополітичні, економічні та фінансові наслідки тривалої агресії з боку Росії очевидні, оскільки війна спричинила перебої на світових сировинних ринках, особливо агропродовольчої продукції та енергоносіїв. ЄС продовжує стежити за тим, щоб запроваджені ним санкції не вплинули на експорт енергоносіїв і агропродовольчих товарів з Росії в треті країни.
    
    Як гарант договорів ЄС, Європейська комісія стежить за виконанням санкцій ЄС на всій території ЄС.
    
    ЄС виступає одностайно у своїй солідарності з Україною і разом зі своїми міжнародними партнерами продовжуватиме підтримувати Україну та її народ, у тому числі шляхом додаткової політичної, фінансової та гуманітарної допомоги.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю