Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Європейська Комісія залучила ще 11 мільярдів євро для програми NextGenerationEU та підтримки України

16 жовтня, 2022 р.

    11 жовтня Європейська Комісія виділила фінансування обсягом 11 мільярдів євро, частина коштів від якого будуть використані для підтримки України в межах програми макрофінансової підтримки ЄС, а також відновлення Європи в межах флагманської програми NextGenerationEU. Фінансування було залучене за рахунок випуску 7-річних облігацій на суму 5 мільярдів євро зі строком погашення 4 грудня 2029 року та нових 20-річних облігацій на загальну суму 6 мільярдів євро зі строком погашення 4 листопада 2042 року.
    
    «Фінансування ЄС є конкретним виявом солідарності з Україною та його країнами-членами, які відновлюються після пандемії. Сьогодні ми успішно та у складних ринкових умовах залучили ще 11 мільярдів євро. З них 2 мільярди євро будуть одразу направлені на допомогу Україні в цій агресивній війні на європейській землі», – заявив Єврокомісар з питань бюджету та адміністрації Йоханнес Ган.
    
    Із коштів, залучених від продажу нових 20-річних облігацій, 2 мільярди євро будуть надані Україні у вигляді позик. Це буде перший транш кредитів макрофінансової допомоги (МФД) Україні на загальну суму 5 мільярдів євро, погоджених 20 вересня 2022 року.
    
    Через цю транзакцію Єврокомісія надала 86,6 мільярда євро довгострокового фінансування в межах програми NextGenerationEU у 2022 році та 157,6 мільярда євро з початку реалізації програми в червні 2021 року. З цієї загальної суми 36,6 мільярда євро було виділено з липня 2022 року. Це становить 73% від цільового обсягу фінансування програми NextGenerationEU, встановленого Комісією на другу половину року. Подальші транзакції – як аукціони, так і синдикації – заплановані на кінець жовтня, листопад і, можливо, грудень 2022 року, згідно з планом фінансування, опублікованим у червні 2022 року.
    
    Разом із цією транзакцією, Єврокомісія наразі залучила 3 мільярди євро в межах своєї програми макрофінансової допомоги для України в другій половині року, на додаток до 1,2 мільярда євро, що були залучені раніше в 2022 році. В найближчі тижні будуть надані додаткові позики Україні. Це було частиною надзвичайної підтримки в розмірі 19 мільярдів євро, яку на сьогодні забезпечила Team Europe для України.
    
    На основі залучених коштів Єврокомісія наразі виплатила майже 113 мільярдів євро в рамках Фонду відновлення та стійкості та, станом на кінець червня, понад 15 мільярдів євро в рамках інших програм ЄС, які отримують фінансування від програми NextGenerationEU. Комісія продовжить використовувати залучені кошти для підтримки відновлення Європи після пандемії, фінансуючи країни-члени в рамках Фонду відновлення та стійкості, а також через інші програми ЄС.
    
    Довідкова інформація
    
    NextGenerationEU — це тимчасовий інструмент відновлення у розмірі понад 800 мільярдів євро в поточних цінах для підтримки відновлення Європи після пандемії коронавірусу та сприяння побудови більш екологічної, більш цифрової та стійкішої Європи.
    
    Щоб профінансувати програму NextGenerationEU, Єврокомісія – від імені ЄС – планує залучити з ринків капіталу приблизно 800 мільярдів євро до кінця 2026 року.
    
    Паралельно з програмою NextGenerationEU Єврокомісія реалізує кілька послідовних програм фінансування для фінансування конкретних потреб країн-членів ЄС і третіх країн. Це включає програму макрофінансової допомоги, в рамках якої Комісія зараз надає підтримку Україні, зокрема


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати