Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Сьогодні Рада ЄС започатковує Місію ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine), аби продовжувати підтримувати Україну у нинішній російській загарбницькій війні.

15 листопада, 2022 р.

    Метою місії, офіційно започаткованої 17 жовтня 2022 року, є посилення військових спроможностей Збройних Сил України задля захисту територіальної цілісності і суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також задля захисту цивільного населення. EUMAM Ukraine має невиконавчий мандат на проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 000 військовослужбовців Збройних сил України в різних місцях на території держав-членів ЄС.
    
    Командувачем місії буде Директор Управління з військового планування та проведення (Military Planning and Conduct Capability, MPCC), віцеадмірал Ерве Блежан
    Окрім того, Рада ЄС схвалила надання допомоги в межах Європейського фонду миру (EPF) обсягом 16 мільйонів євро для підтримки розбудови потенціалу Збройних Сил України в межах Місії ЄС з військової допомоги. І сама місія, і цей допоміжний захід розроблено з урахуванням операційних потреб України та фінансуватиме надання державами-членами ЄС:
    
    боєприпасів, військового обладнання та платформ, призначених для запуску летальної зброї;
    транспортування, зберігання, технічного обслуговування та ремонту обладнання, що фінансується в межах наданої допомоги.
    Цей допоміжний захід триватиме 24 місяці та доповнює послідовні внески ЄС для України в межах Європейського фонду миру, які наразі становлять понад 3,1 мільярда євро.
    
    Європейський Союз вкотре висловлює свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також її законного права захищати себе від російської агресії. ЄС твердо підтримує Україну і продовжуватиме надавати військову, економічну, соціальну та фінансову підтримку стільки, скільки буде потрібно.
    
    Контекст
    
    17 жовтня 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення щодо створення Місії ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM Ukraine) з початковою тривалістю два роки. Місія є безпосередньою відповіддю на запит України, адресований Високому представнику ЄС. Вона має намір забезпечити індивідуальну, колективну та спеціалізовану підготовку Збройних Сил України, а також координацію та синхронізацію діяльності держав-членів, які проводять таку підготовку.
    
    Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року задля фінансування всіх дій Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС (Common Foreign and Security Policy, CFSP) у сфері безпеки та оборони з метою запобігання конфліктам, збереження миру та зміцнення міжнародної безпеки і стабільності. Зокрема, Європейський фонд миру дозволяє ЄС фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до ЄС, а також регіональних і міжнародних організацій, пов’язаних із військовими та оборонними питаннями. Попередні допоміжні заходи для України в рамках Європейського фонду миру були погоджені 28 лютого, 23 березня, 13 квітня, 23 травня, 21 липня та 17 жовтня 2022 року.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати