Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Україна: ЄС підтримує розмінування звільнених територій додатковою програмою на 25 млн євро

6 лютого, 2023 р.

    На полях саміту Україна-ЄС, що відбувається у п’ятницю в Києві, Високий представник/Віцепрезидент Жозеп Боррель оголосив про надання Україні додаткової підтримки розміром 25 мільйонів євро для розмінування звільнених територій, що були тимчасово окуповані збройними силами Росії.
    
    «На територіях, звільнених Збройними силами України, знаходять значну кількість мін та інших вибухонебезпечних предметів. Ми надамо до 25 мільйонів євро на підтримку зусиль з розмінування на цих територіях. Захист цивільних осіб та їхнього благополуччя є пріоритетом», – сказав Високий представник/Віцепрезидент Боррель [повний текст доступний тут].
    
    Залишені міни та вибухові речовини становлять небезпеку ще довго після того, як агресор був змушений відступити. Це загрожує поверненню цивільного населення та відновленню економічної активності, особливо в сфері транспорту та сільського господарства. Таким чином розмінування є дуже важливим для безпечного продовження відбудови.
    
    Додаткове фінансування, оголошене сьогодні, включатиме необхідне устаткування для державних операторів протимінної діяльності України та підтримку спроможності української влади ефективно керувати національним сектором протимінної діяльності.
    
    Додаткова підтримка ЄС зміцнить спроможність української влади реагувати на масштабне забруднення, спричинене мінами та вибухонебезпечними залишками, в контексті збройної агресії Росії проти України.
    
    Довідкова інформація
    
    Масштабне забруднення землі загрожує цивільному населенню, що повертається, і службам екстреного реагування та перешкоджає використанню і відбудові важливої цивільної інфраструктури. Воно також ускладнює відновлення економічної активності, зокрема в сфері транспорту, торгівлі та в сільському господарстві. У відповідь на величезні потреби українська влада проводить масштабні дослідження та розмінування і повинна забезпечити відповідність міжнародним стандартам протимінної діяльності, що вимагає важливих спроможностей планування та координації, а також спеціалізованої експертизи та устаткування для розмінування.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю