Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Сучасні лазне-пральні комплекси були передані українським воїнам на передову

18 квітня, 2023 р.

    Вже більше року, як йде активна фаза війни, і наші воїни, місяцями живуть у складних умовах – холод, сирість приміщень, бруд окопів. Захисники часто не мають можливості просто помитися та випрати речі. Отже аби забезпечити бійців такою можливістю, Благодійний фонд «Рій» спільно з Командуванням Логістики Сухопутних військ започаткували проєкт зі створення мобільних лазне-пральних комплексів (МЛПК) для наших захисників.
    Сучасні МЛПК – це оснащенні морські контейнери, які ставляться на вантажний причіп, а тому їх легко транспортувати з одного місця призначення до іншого. За один день комплексом може скористатися 80-150 військовослужбовців! Загальна ціль проєкту – забезпечити мінімум 20 лазне-пральними комплексами підрозділи Сухопутних військ впродовж року. До збору коштів підключився Рок-гурт «БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ», який на концерті у далекому Токіо, спільно з Благодійним фондом «ХОУП.ЮА» – зібрали 440 тисяч гривень, щоб підтримати ініціативу та приєднатися до проєкту допомоги захисникам.
    Слід сказати, що вдалим прикладом успішного використання подібних пересувних прально-лазневих комплексів є досвід НАТО в Афганістані. У зоні бойових дій там, розміщувались пересувні прально-лазневі комплекси для натівських військових, і за допомогою цих комплексів військові могли не тільки зберігати свою гігієну та здоров’я, але і підвищувати бойові можливості, ба навіть мотивацію, адже чистий та прасований одяг дозволяє відчувати себе значно комфортніше під час бойових дій.
    
    Ми довго блукаємо лісами Київщини, поки потрапляємо у розташування бойового підрозділу: Окремої Президентської Бригади імені Гетьмана Богдана Хмельницького – навколо акуратно і чистесенько, військові зустрічають нас привітно, з посмішками. Журналісти вже розпочали чаювання і з цікавістю розглядають новенький лазне-пральний комплекс, який готується відправитися у зону бойових дій. Символічно, що передача МЛПК у військо відбувається саме у чистий четвер, так сподіваємось Бог дає йому своє добро на довге життя на передовій аби українські воїни могли б якомога довше користуватися цим чудовим винаходом людства.
    
    Цей комплекс був створений за рахунок коштів, які зібрав Благодійний фонд “Рій”, а одним із великих донаторів став музичний гурт “Без Обмежень”, який активно долучився до благодійного проекту і збирав кошти для нього по усьому світу.
    Сергій Танчинець, соліст гурту “Без Обмежень”, був одним з найактивніших учасників збору коштів. За словами Сергія Танчинця, цей проект є “посильною подякою гурту «Без обмежень» за те, що українські військові звільняють нашу землю від рашиської навали”. Керівник Фонду «Рій» – Діана Ільницька, зупиняється на більш практичній стороні справи: «Комплекс не тільки допоможе українським військовим забезпечити себе необхідними гігієнічними умовами, але і підвищить їх моральний дух. Пересувний прально-лазневий комплекс складається з контейнера, в якому знаходяться пральні машини, сушарки, душові та туалети. Контейнер може бути легко переміщений на іншу територію, що дозволяє українським військовим мати доступ до гігієнічних умов навіть у складних умовах» – пояснює Директорка Благодійного Фонду, і уточнює, що морські контейнери можна переобладнувати не лише у МЛПК, але й інші корисні для нашого війська сервіси, а самі лазне – пральні комплекси у подальшому будуть вдосконалюватись та модернізуватися.Фонд ставить вельми амбітні плани, передати ще до 20 таких комплексів війську, а сама ідея народилася, як кажуть «від життя» – у співпраці з Командуванням логістики українського війська
    Зазначимо, що Благодійний фонд “Рій” допомагає військовим не тільки гігієнічним забезпеченням, але й надає їм підтримку в інших своїх програмах, таких як – «Теплий сон військових», «Безпека розвідувальних батальйонів», «Психологічна підтримка тим, хто вистояв – військовим та їхнім родинам».
    Українські військові були дуже вдячні Благодійному фонду “Рій” та іншим благодійникам за пересувний прально-лазневий комплекс, який стане для них справжньою допомогою та вкрай важливим елементом побуту на передовій. Немає необхідності казати, що такі благодійні ініціативи підтримують дух братерства та солідарності серед українців, допомагають військовим та зміцнюють нашу країну в цілому.
    Після церемонії передачі і бійці. І волонтери, і журналісти перемістилися до актової зали аби послухати концерт Сергія Танчинця, який символічно звернувся до присутніх на заході – вільних людей!
    Успіхів «Рою», успіхів усім нам, так Переможемо! Слава Україні!
    
    На фото: у центрі Директор Фундації "Чинність закону" - Світлана Камінець (стоїть поруч із Сергієм Танчинцем)


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю