Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який впроваджує в Кримінальному кодексі новий вид покарання – пробаційний нагляд.

22 жовтня, 2023 р.

    Закон набере чинності 28 березня 2024 року.
    Натомість йому потрібно буде періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації. Без дозволу не можна буде змінити місце проживання та роботу, а також виїжджати за кордон. Крім того, суд може зобовязати носити електронний браслет, працевлаштуватися або ж пройти курс лікування від наркотичної, алкогольної залежності. Пробаційний нагляд можуть призначити за домашнє насильство, крадіжку, погрози, ухилення від сплати аліментів чи невиплату зарплати тощо.
     Якщо особа під час нагляду вчинить повторне порушення, тоді їй загрожуватиме обмеження чи позбавлення волі. Крім того, арешт зберігається щодо військовослужбовців у злочинах проти порядку введення військової служби.
    Аналітики зазначають, що закон відповідає європейським стандартам покарання за злочини. Адже ефективність покарання забезпечується його невідворотністю, а не суворістю. Ці заходи спрямовані на гуманізацію пенітенціарної системи, яка відповідає за виконання кримінальних покарань.
    16 грудня 2022 року Верховна Рада схвалила Стратегію реформування пенітенціарної системи на період до 2026 року та затвердила операційний план її реалізації у 2022-2024 роках. Реформа розширює коло застосування альтернативних видів покарання, аби уникнути ізоляції особи від суспільства.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю