Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Як Україна здатна посилити Європу

11 травня, 2024 р.

    На порозі відкриття переговорів про вступ України до ЄС. На цьому етапі уряд потребуватиме допомоги з боку громадського сектору. 9 травня, у День Європи, у Києві відбувся EuroSummit громадських організацій. Понад 200 представників ГО, експерти, активісти, представники влади, зокрема Уряду та Верховної Ради України, а також партнери України з Євросоюзу об'єдналися задля напрацювання спільного вектору роботи у процесі набуття Україною членства в ЄС.
    Перший раунд переговорів (Міжурядова конференція) може відбутися вже влітку. Тоді й буде представлена загальна переговорна рамка України. Важливо, щоб у ній було зазначено готовність уряду долучати організації громадянського суспільства (ОГС) до процесу переговорів. Головні аспекти залучення: інформування громадськості про хід переговорів; уряду потрібно напрацювати механізм залучення громадськості; у свою чергу громадськість повинна мати можливість активно моніторити процес переговорів про вступ, його динаміку та правильність виконання реформ.
    
    Організації, які допомагали уряду та міністерствам в імплементації Угоди про асоціацію, мають потужну експертизу, з ними потрібно працювати й підвищувати їхню обізнаність у праві ЄС вже в контексті переговорного процесу.
    EuroSummit громадських організацій об'єднав представників громадянського суспільства за різними сферами діяльності (клімат і зелений перехід, аграрний сектор, людський капітал, підприємництво, реформа публічної адміністрації).
    
    Роль галузевих організацій, які займаються вузькими сферами (екологія, клімат, фітосанітарні норми), дуже важлива. Вони глибоко обізнані та ефективні в своїй сфері в контексті лобіювання правильних ідей. Але їм потрібно синхронізуватися з євроінтеграційною аджендою. І ці ОГС, любіюючи євроінтеграцію, теж можуть досягати своїх цілей як організації, які об'єднують громадян.
    Після презентації досліджень від аналітиків ГО EasyBusiness та панельних дискусій за участі представників українського Кабінету Міністрів, Парламенту, Представництва ЄС в Україні та експертів, відбулись тематичні воркшопи та сесії обміну досвідом. А також нетворкінг для напрацювання пропозицій щодо сценаріїв залучення громадських організацій до переговорного процесу щодо членства України в ЄС.
    
    Всі напрацювання і пропозиції саміту будуть передані уряду разом зі списками учасників організацій, які готові надати підтримку в процесі переговорів. Також організатори саміту працюватимуть із міжнародними партнерами з розвитку, щоб правильно каналізувати допомогу громадським організаціям та аналітичним центрам для посилення їхньої спроможності сприяти уряду в переговорному процесі.
    
    
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю