Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Громадські організації закликають до посиленої підтримки вагітних жінок

14 травня, 2024 р.

    З нагоди Дня Матері, Благодійний фонд «280 днів» закликає до посиленої підтримки жінок ще на етапі вагітності. Сьогодні, у період повномасштабної війни, майбутні матері особливо вразливі.
    
    Дані ВООЗ свідчать про те, що у всьому світі близько 10% вагітних жінок і 13% жінок, які щойно народили, відчувають психічний розлад, насамперед депресію, що може впливати на подальше формування зв’язку матері і дитини.
    
    Крім того, більшість вагітних в Україні також погано поінформовані про безоплатні медичні послуги, які їм гарантовані державою в межах Програми медичних гарантій. Останнє опитування серед майбутніх мам, яке провів фонд у січні 2024 року, показало, що 52% респонденток не знали про можливості отримання безоплатних медичних послуг, а ще 32% були в курсі, що такі послуги надаються, але не розуміли, як ними скористатися. Через це, а також загальне зниження рівня життя в країні й безробіття, жінки нехтують важливими обстеженнями та наражають на небезпеку себе та майбутніх немовлят.
    
    
    Алеся Азарова. Фото: БФ “280 днів”
    «Демографічна криза, з якою стикнулася Україна, є безпрецедентною. У 2023 році кількість новонароджених дітей в Україні зменшилася на третину порівняно з позаминулим роком», – підкреслює Алеся Азарова, директорка Благодійного фонду «280 днів». «Ми закликаємо всіх – від держави до громадськості і громадянського суспільства – посилити піклування про майбутніх матерів. Важливо почати цю роботу вже зараз».
    
    Благодійний фонд «280 днів» вже реалізує ряд проєктів з підтримки вагітних та матерів. Так, з 2020 року фондом було закуплено необхідне діагностичне обладнання і супутні матеріали в більше, ніж 20 пологових будинків і перинатальних центрів у різних регіонах країни. З початку повномасштабного вторгнення більше 7500 родин в очікуванні малюка отримали адресну підтримку.
    
    Також, разом з ГО «Ліки Контроль» благодійний фонд «280 днів» розробив спеціальний чат-бот «Буду мамою» про безоплатні послуги для вагітних, гарантовані державою за програмою медичних гарантій. Кожна шоста вагітна в Україні скористалася чат-ботом у Viber та Telegram протягом минулого року.
    
    Алеся Азарова наголошує: «Ми докладаємо усіх можливих зусиль для того, щоб вагітність ставала історією успіху навіть у такий непростий час. Але ефективне вирішення проблем вагітності має стати суспільним пріоритетом і нашою спільною метою. Сподіваємося, цей День
    
    Матері буде не лише святом, а й нагадуванням про те, що шанування матерів починається з підтримки вагітності. Ми відкриті до співпраці з організаціями третього сектору, ЗМІ і бізнесом для спільної протидії підтримки материнства з найранніших етапів».
    
    З приводу додаткових питань про проєкт просимо звертатися:
    
    Юлія Рідченко, +38 097 965 70 69, yulia.ridchenko@280days.org
    
    Довідково:
    
    БФ «280 днів» з 2020 рокупротидіє ускладненням вагітності в Україні і опікується вагітними жінками. Фонд реалізує інформаційні проєкти для майбутніх батьків, а також підтримує пологові будинки і перинатальні центри із закупівлею обладнання і супутніх товарів. https://www.280days.org/
    
    


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю