Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Рада ЄС схвалила використання чистих додаткових доходів, отриманих від знерухомлених російських активів, для підтримки самооборони та відновлення України

22 травня, 2024 р.

    З огляду на тривалу агресію Росії проти України, 21 травня Рада ЄС ухвалила низку правових актів, які гарантують, що чистий прибуток від неочікуваних і додаткових доходів, що надходять до центральних депозитаріїв цінних паперів (ЦДЦП) у ЄС у результаті впровадження обмежувальних заходів Євросоюзом, буде спрямовано на подальшу військову підтримку України, а також на підтримку потужностей її оборонної промисловості та відновлення країни.
    
    Це означає, що ЦДЦП, які зберігають російські суверенні активи та резерви обсягом понад 1 мільйон євро, нададуть фінансовий внесок із відповідного чистого прибутку, що був накопичений з 15 лютого 2024 року.
    
    Центральні депозитарні банки ЄС виплачуватимуть ці суми раз на два роки. Ці кошти також використовуватимуться для подальшої військової підтримки України через Європейський фонд миру, а також для підтримки потужностей оборонної промисловості України та її потреб у відбудові за програмами ЄС за таким ключем:
    
    Європейський фонд миру – 90%
    Програми ЄС, що фінансуються з бюджету Євросоюзу, – 10%
    Цей розподіл переглядатиметься щорічно; вперше це буде зроблено до 1 січня 2025 року.
    
    З урахуванням впливу війни в Україні, центральним депозитаріям буде дозволено тимчасово зберігати частку в розмірі близько 10% фінансового внеску для дотримання вимог щодо статутного капіталу та управління ризиками щодо активів, якими володіють ЦДЦП.
    
    Контекст
    
    12 лютого 2024 року Рада вирішила, що ЦДЦП, які володіють активами та резервами Центрального банку Росії (ЦБ РФ) на суму понад 1 мільйон євро, що були знерухомлені внаслідок впровадження обмежувальних заходів ЄС, повинні відокремити додаткові залишки грошових коштів, які накопичились через обмежувальні заходи ЄС. ЦДЦП також не можуть розпоряджатися отриманим чистим прибутком.
    
    У своїй заяві від 24 лютого 2024 року, присвяченій другій річниці незаконного, невиправданого та неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії в Україну, лідери Групи Семи підтвердили незмінну підтримку їхніми країнами права України на самооборону та свою відданість довгостроковій безпеці України. Вони також зобов’язалися посилити свою безпекову допомогу Україні й збільшити можливості виробництва та постачання, щоб допомогти країні. У заяві віталося прийняття правових актів ЄС щодо додаткових доходів центральних депозитаріїв, отриманих від знерухомлених суверенних активів Росії. У ній також містився заклик до подальших кроків, щоб дозволити використання цих коштів відповідно до чинних договірних зобов’язань й чинного законодавства.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю