Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


ЄС стає ближчим до України – девіз Дня Європи-2004

7 травня, 2004 р.

    *** Представництво Європейської Комісії в Україні запрошує всіх українців на відзначення річниці заснування Європейського Союзу – Дня Європи. Девіз цьогорічного святкування: „Європейський Союз стає ближчим до України”.
    Цього року святкові заходи проходитимуть не лише у столиці, але й ще у двох містах України: 15 травня святкування відбудеться на Хрещатику та Майдані Незалежності у центрі Києва, 18 травня – у Дніпропетровську на площі Леніна та 20 травня у Львові на проспекті Свободи (біля Оперного театру). Участь у святкуванні безкоштовна для відвідувачів. У рамках святкування Дня Європи відбудеться концерт популярної музики просто неба за участю відомих виконавців і гуртів з України та країн ЄС, та презентація Європейського містечка, у якому будуть представлені всі країни ЄС.
    Європейське містечко. У Європейському містечку надаватиметься інформація про Європейський Союз після його розширення в цілому та про кожну країну зокрема. Всі посольства країн ЄС, які представлені у Києві, з ентузіазмом працювали над організацією цього заходу та підготували багато різних сюрпризів для українських громадян. Відвідувачі матимуть можливість поспілкуватися з послами європейських країн, скуштувати свіжовипечений литовський хліб, навчитися танцювати австрійський вальс, випробувати свої знання про ЄС у вікторинах і виграти подорожі до європейських країн та багато чого іншого. На додачу до всіх минулорічних заходів Європейського містечка, цього року тут буде працювати Європейська школа мов, де відвідувачі зможуть взяти короткі уроки мов усіх країн ЄС, а у Європейському кінотеатрі демонструватимуться короткометражні фільми про кожну країну ЄС. Також у Європейському містечку будуть розташовані три малі сцени, на яких десять різних театрів, музичні та акторські колективи з різних країн ЄС представлятимуть часточку культури своєї країни.
    Концерт. Програму концерту складено таким чином, щоб дати уявлення про багатство і розмаїття популярної музики в Україні та країнах ЄС. На концерті виступатимуть: „ВВ” (Україна), Альона Вінницька (Україна), гурти: „Ілевен” (Нідерланди), „Камуфляж” (Німеччина), „Брейнсторм” (Латвія) та „Пареслов” (Польща).
    Представництво Європейської Комісії в Україні дякує всім державам ЄС, які приймають участь у організації цього святкування, Міністерству закордонних справ України, Київській міській державній адміністрації, Дніпропетровській і Львівській міським радам, а також усім партнерам і спонсорам за їхній ентузіазм і підтримку, завдяки яким стало можливим проведення цього Дня Європи.
    Повну програму заходів можна знайти на сайті www.delukr.cec.eu.int. Для отримання більш детальної інформації звертайтеся до координатора з питань преси та інформації Представництва Європейської Комісії в Україні Аньє Шуберт за тел.: (044) 462 00 10.
    Загальна інформація про День Європи
    Організатори Дня Європи
    Організатори Дня Європи: Представництво Європейської Комісії в Україні, Міністерство закордонних справ України, Київська міська державна адміністрація, Дніпропетровська та Львівська міські ради.
    Технічний організатор Дня Європи: компанія „Euro RSCG New Europe”.
    Фінансування та підтримка Дня Європи
    Фінансову підтримку Дню Європи надають: Київська міська державна адміністрація, українські та європейські компанії: „Київстар GSM”, „Western Union”, „Nokia”, „Coca Cola”, „Sun Interbrew”.
    Підтримку Дню Європи також надають: „Австрійські авіалінії”, „Міжнародні українські авіалінії”, „Avis”, „Group 4”, „Alter V”, газета „Столичные новости”, „Univest Print” та Європейський молодіжний парламент в Україні.
    Медіа-партнери: „Новий канал”, „Гала-радіо”, „ICTV”, „STB”, „M1”, „Європа FM”, „KP Publications” і „What’s On”.
    Чому святкується День Європи
    9 травня – це день заснування Європейського Союзу. Саме у цей день міністр закордонних справ Франції Робер Шуман запропонував створити Європейське об’єднання вугілля та сталі як засіб зміцнення миру та стабільності на континенті.
    Сьогодні 9 травня (День Європи) став днем-символом для громадян Європейського Союзу. Разом зі спільною валютою (євро), прапором і гімном, День Європи символізує Європейський Союз як політичну сутність. Однак День Європи – це також можливість повеселитися на заходах і фестивалях, які наближають Європу до її громадян, а народи країн ЄС – один до одного.
    День Європи став символом миру та єднання. Перша половина ХХ-го століття бачила Європу спустошеною та розділеною двома світовими війнами, у яких Франція та Німеччина були по різні боки, які принесли жахливі людські втрати та економічний занепад. Європейський Союз став результатом цих подій, і ми пишаємось тим, що у другій половині ХХ-го століття колишні вороги можуть не лише жити разом, але і творити спільну економічно-політичну громаду, яка сьогодні стала моделлю мирної та успішної регіональної інтеграції.
    
    Чому святкується День Європи в Україні
    День Європи дасть нам можливість зблизитися та краще пізнати один одного, як добрим сусідам. Він також дозволить нам дізнатися про те, скільки всього вже було зроблено Європейським Союзом і державами, що входять до нього, в Україні, та яким чином розвиватимуться наші дружні відносини у майбутньому.
    Цього року ми також святкуємо розширення ЄС. Після 1 травня, коли до ЄС приєдналися 10 нових членів, Україна стала безпосереднім сусідом Європейського Союзу.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю