Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Мукачеве: український Омбудсман вимагає поновлення прав

13 травня, 2004 р.

    Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова направила Президентові України Л.Д.Кучмі звернення “Про порушення прав на працю працівників бюджетних установ м. Мукачеве за політичними ознаками”. У документі йдеться про звільнення з займаних посад за переконання майже 30 працівників – директорів шкіл, провідних медиків, а також директора Будинку культури, головного архітектора міста, його заступника та ряду керівників міськвиконкому.
    Український Омбудсман, поінформувавши Президента про звернення до неї представників трудових колективів освітян та відкриття за цими зверненнями провадження, на основі особистої перевірки, здійсненої з виїздом до Мукачева, наводить факти переслідувань за політичні переконання, прямого порушення місцевою владою чинного законодавства. Невмотивовані звільнення працівників бюджетних установ, зазначається у документі, свідчать про порушення права на працю, упереджений та протизаконний характер наказів. При цьому звернення до суду щодо поновлення порушених конституційних прав на працю не розглядаються, судова тяганина триває.
    На підставі ст. 101 Конституції України, з метою врегулювання соціально-політичної ситуації у Мукачеві та поновлення трудових прав звільнених Уповноважений з прав людини попросила Президента “особисто взяти під контроль це питання, дати відповідні доручення щодо поновлення порушених прав працівників бюджетних установ та вжити заходів щодо унеможливлення у майбутньому таких протиправних дій”.
    
    P.S. З повним текстом Звернення можна ознайомитися на сайті Уповноваженого з прав людини.


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю