ЄС дасть сусіду грошей
17 травня, 2004 р.
*** З 2007 року Євросоюз має намір збільшити фінансування своїх програм в Україні. Про це повідомив виконуючий обов'язки голови Представництва Європейської Комісії в Україні Стеффен Сковманд. Директор програм TACІС в Україні Хелен Крей відзначила, що в найближчі роки Євросоюз збільшить фінансування своїх програм в Україні на 20-30%. За її словами, на реалізацію Програми сусідства ЄС виділить на три роки 20 млн. євро, у 2004 році будуть виділені 7 млн. євро. "Сьогодні ми не можемо говорити про точні суми, що будуть надаватися Україні, оскільки багато чого буде залежати від якості програм, що будуть пропонуватися нашими партнерами в Україні", - сказали пані Крей.
Сковманд повідомив, що в співробітництві з Україною ЄС буде використовувати два нових механізми, що раніше використовувалися з країнами, що недавно стали членами ЄС, - співробітництво консультантів із країн - членів ЄС зі своїми колегами з України і створення Бюро по обміні інформацією про технічну допомогу ЄС, що буде забезпечувати підтримку України у введенні законодавства Євросоюзу. Бюро буде організовувати візити українських чиновників у Брюссель для того, щоб вони могли ознайомитися з роботою європейських фахівців. Бюро також буде організовувати семінари за участю експертів ЄС.
Керівник представництва ЕК нагадав, що 12 травня Еврокомиссия прийняла План стратегії ЄС (ЕПС), у якому визначена європейська політика сусідства і Звіт ЄС по Україні.
Сковманд відзначив, що ці документи не стосуються вступа України в ЄС. У той же час, він відзначив, що ЄЕП не суперечить положенням з Договором про ЄС, відповідно до якого будь-яка європейська держава, що поважає принцип демократії, права людини і верховенство праве, може звернутися з заявою про вступ у ЄС.
Сковманд також відзначив, що пріоритетними сферами в співробітництві України з ЄС, визначеними Планом дій Украина-ес, є політичний діалог і реформа, торгово-економічне відносини і міри, спрямовані на поступову підготовку України до участі у внутрішньому ринку, правосуддя і внутрішні справи, енергетика, транспорт, інформаційна суспільство, навколишнє середовище, науково-дослідне й інноваційна діяльність, соціальна політика і культурно-освітні програми.
За словами Сковманда, План дій, зокрема , передбачає доступ України до ринку ЄС - найбільшому загальному ринку. Він повідомив, що робота над розробкою Плану дій значно просунулася, і виразив надію, що вона буде довершена до кінця червня.
Сковманд проінформував, що після завершення розробки План дій буде переданий на розгляд Ради міністрів ЄС і держав - членів ЄС. "Ми сподіваємося, що під час самміту в липні План буде представлений державам - членам ЄС", - сказав він. При цьому він повідомив, що План дій Украина-ес розрахований на 2,5 роки.
|