Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Пікетування посольства Німеччини

24 травня, 2004 р.

    *** 21 травня з 13 години громадські організації почали пікетування Посольства Німеччини. Метою акції було звернення до Посла Німеччини в Україні Дитмара Штюдеманна з вимогою зупинити участь німецької сторони в екологічно руйнівному проекті будівництва судноплавного ходу Дунай - Чорне море через гирло Бистре Дунайського біосферного заповідника.
    Дозвіл на виконання днопоглиблювальних робіт видавав замовник підприємство "Дельта-Лоцман" за умови супроводу робіт комплексним екологічним моніторингом. Днопоглиблювальні роботи на гирлі Бистрому розпочалися 12 травня німецькою компанією “Josef Moebius Bau-Aktiengesellschaft”. Договори на проведення моніторингу з відповідними інститутами не заключні. В дозволі чорноморської інспекції також вказувалось, що вивозити грунт слід на 8 кілометрів від бару, тобто більше ніж на 11 кілометрів від краю дельти. Натомість компанія “Josef Moebius Bau-Aktiengesellschaft” вивозить грунт всього на 1,5 кілометра від берега.
    Організатором акції пікетування була Українська екологічна асоціація "Зелений світ". Пікетування пройшло цивілізовано. Представник організації Василь Слісаренко передав Послу офіційне звернення. Із ЗМІ пікетування знімав лише канал СТБ та студія “Фундації “Чинність Закону”.
    
    Проведення днопоглиблювальних робіт на гирлі Бистрому неминучо ставить під загрозу подальше існування цього природного резервату та порушує декілька міжнародних конвенцій, що ратифіковані Україною та Німеччиною. Зокрема,
    - Конвенцію про охорону мігруючих видів диких тварин (Бонська конвенція),
    - Положення про охорону афро-євразійських мігруючих водно-болотяних видів птахів, що ратифіковане в рамках Бонської конвенції,
     - Конвенцію про співробітництво з охорони та стійкого розвитку річки Дунай (Дунайська конвенція).
    - Конвенцію про водно-болотяні угіддя, що мають міжнародне значення (Рамсарська конвенція),
    - Конвенцію про доступ до інформації, участі громадськості в процесі прийняття рішень та доступі до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища (Орхусська конвенція).
    Проект будівництва каналу Дунай – Чорне море негативно оцінений експертами Програми ЮНЕСКО "Людина й біосфера" Яном Кветом і Рамсарської конвенції, Побіасом Салате. Проти нього послідовно виступає Національна академія наук України, більше 200 наукових і громадських організацій з усього світу.
    
    14 травня громадська організація “Екоправо-Львів” подало скаргу Міжнародній Комісії з охорони Дунаю відносно порушень Україною Конвенції про співробітництво з охорони та стійкого розвитку річки Дунай.
    
    Учасники пікетування
    Українська екологічна асоціація "Зелений світ"
    Громадська рада при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища
    Усеукраїнські громадські організації, які входять у Громадську раду при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища
    Спілка порятунку Голосієва,
    Київський еколого-культурний центр
    Молодіжне відділення національного екологічного центру України Молодіжна екологічна організація "Нова Земля"
    Акцію підтримала громадська організація “Фундація “Чинність Закону”


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю