Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


У п'ятницю Голова Верховної Ради України В.Литвин зустрівся з представниками молодіжних громадських організацій України з різних регіонів

31 травня, 2004 р.

    *** У п’ятницю Голова Верховної Ради України Володимир Литвин зустрівся з представниками молодіжних громадських організацій України з різних регіонів.
    
    В розмові було відзначено, що однією з глобальних проблем для молоді є пошук свого місця в умовах зміни системи цінностей на зламі історичних епох.
    
    В числі найгостріших проблем відзначались молодіжний алкоголізм, наркоманія, ВІЛ/СНІД, безпритульність, на розв’язання яких повинні впливати численні чинники. Зокрема, на думку В.Литвина, одним з таких важливих чинників є зміцнення моральних засад, збільшення уваги держави до молодіжної політики і розв’язання соціальних проблем молоді.
    
    Серед соціальних проблем називались працевлаштування та питання створення відповідних стартових можливостей, в тому числі розвиток системи кредитування житла і престижної освіти.
    
    Розмова також торкнулася внутрішньополітичних питань. В.Литвин, який був і залишається переконаним у необхідності політичного і партійного структурування, вважає, що партійні списки краще було б залишити відкритими.
    
    На його думку, молодь повинна входити у політику через демократичний механізм участі у виборах, а молодіжна політика повинна не лише враховувати проблеми молодих людей, а й вироблятися з їх залученням.
    
    Секретар Всеукраїнської студентської ради при Президентові України Андрій Черних підкреслив, що молодь зацікавлена в дієвості влади, зокрема, органів місцевого самоврядування. “Українській державі потрібне нове покоління політиків, господарників, управлінців, підприємців”, - сказав він.
    
    Молодіжні організації, зокрема, Спілка молодих державних службовців України, працює над залученням молоді до державної служби. Її голова Костянтин Захаренко запропонував поширити практику стажування молодих спеціалістів в державних установах.
    
    В.Литвин підтримав ідею стажування молодих фахівців в Апараті Верховної Ради на системній основі.
    
    Генеральний директор Ради молодих підприємців України Денис Красніков звернув увагу Голови Верховної Ради на важливість прискорення опрацювання законопроекту про забезпечення першим робочим місцем, який вже пройшов перше читання.
    
    В.Литвин запевнив співрозмовників, що звернеться до відповідного профільного Комітету. Такий законопроект міг би охопити молодих фахівців в межах щорічно визначених Урядом переліках найбільш вразливих спеціальностей, у чіткій відповідності з отриманою кваліфікацією, а також в межах передбачених бюджетом соціальних фондів.
    
    Учасники розмови поінформували В.Литвина про здійснювані програми інформаційного обміну з молоддю європейських країн в контексті євроінтеграційних процесів.
    
    В.Литвин також підтримав пропозицію представників молодіжних громадських організацій щодо створення молодіжної громадської колегії при Голові Верховної Ради і дав доручення підготувати відповідне розпорядження. Пропозиції щодо її функціонування розроблятимуться спільно з ініціаторами з метою поширення громадської експертизи законопроектів, формування кадрового потенціалу, залучення молоді до системної співпраці.
    
    “Ви розумієте, - зазначив наприкінці зустрічі В.Литвин, – що це не передвиборна зустріч. До парламентських виборів ще далеко, у президентських виборах я участь брати не збираюсь. Так що є нагода перевести нашу розмову у практичну площину і почати працювати”.


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати