Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІНТЕГРО
Фонд Країна Добродій
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область
Парламентський клуб НУО
Українська гельсинська спілка з прав людини
Портал Громадський простір

 

 НОВИНИ


Erasmus Mundus: нова навчальна програма ЄС для України, Молдови та Бєларусі

11 червня, 2004 р.

    Європейський Союз започаткував нову навчальну програму „Erasmus Mundus” для країн, які не входять до ЄС. Студенти старших курсів і науковці з України, Молдови та Бєларусі зможуть отримувати стипендії від Європейського Союзу для навчання або проведення дослідження у країнах ЄС.
    
    У рамках програми „Erasmus Mundus” буде запропоновано близько 90 навчальних магістерських курсів найвищої академічної якості. Близько 5 000 студентів з третіх країн зможуть отримати гранти для навчання за цими магістерськими курсами і більше 4 000 студентів з країн ЄС, які беруть участь у цих курсах, зможуть поїхати на навчання до третіх країн.
    
    За програмою буде також запропоновано стипендії більше ніж 1 000 науковців для здійснення на навчання або проведення дослідження в ЄС і приблизно такій же кількості науковців ЄС для поїздки з тими ж цілями до третіх країнах. Нарешті у рамках програми „Erasmus Mundus” буде підтримано близько 100 партнерств між магістерськими курсами „Erasmus Mundus” та вищими навчальними закладами у третіх країнах.
    
    Програма „Erasmus Mundus” – це програма співпраці та мобільності у сфері вищої освіти. Вона спрямована на посилення такої співпраці та міжнародних зв’язків у сфері вищої освіти через підтримку високоякісних європейських магістерських курсів, забезпечуючи студентів і науковців з усього світу можливістю отримати ступінь магістра у європейському університеті, а також через заохочення поїздок європейських студентів і науковців до третіх країн.
    
    Першочерговим завданням програми є покращення якості та привабливості європейської вищої освіти в усьому світі. Через підтримку міжнародної мобільності науковців і студентів програма „Erasmus Mundus” прагне підготувати її учасників з європейських та інших країн до життя у глобальному суспільстві, що базується на знаннях.
    
    Програма „Erasmus Mundus” буде впроваджуватися протягом 2004-2005 навчального року. Бюджет цієї програми, розрахованої на п’ять років (2004-2008), складає 230 млн. євро на весь період її тривалості.
    
    Всю інформацію про програму „Erasmus Mundus” можна знайти на: http://www.europa.eu.int/comm/education/programmes/mundus/index_en.html.
    
    Для отримання відповіді на додаткові запитання завертайтеся, будь ласка, до координатора програми „Erasmus Mundus” пані Алли Селецької, alla.seletska@cec.eu.int .
    
    Джерело : Представництво Європейської Комісії в Україні
    
    Автор : Аньє Шуберт, координатор програм преси та інформації Представництва ЄК в Україні


Чи вважаєте ви за необхідне реформувати ООН?
Так
Ні
ООН потрібно ліквідувати, а не реформувати