Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


РОЛЬ ЖУРНАЛІСТА-ПРОФЕСІОНАЛА ПІД ЧАС ВИБОРЧИХ КАМПАНІЙ: ДОСВІД США

30 липня, 2004 р.

    ***
    
    Київ, 28 липня 2004 року. На запрошення відділу преси, освіти та культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні відбулась лекція американського вченого-політолога та журналіста Стівена Фарнсворта “Роль журналіста-професіонала під час виборчих кампаній: досвід США”.
    
    Участь у лекції взяли представники неурядових організацій України та засоби масової інформації.
    
    Доктор Фарнсворт ознайомив присутніх з деякими дослідженнями, викладеними у книзі “Кошмари вечірніх новин: телевізійне висвітлення президентських виборів з 1988 по 2000 рік”; окреслив сучасну ситуацію на політичній арені США; на що потрібно звертати увагу під час виборчих кампаній; як уникнути проблем внаслідок не зовсім об’єктивної діяльності ЗМІ; рух ЗМІ в контексті громадянського суспільства тощо.
    
    Серед проблем ЗМІ США при висвітленні передвиборчої кампанії Стівен Фарнсворт визначив: зменшення загальної кількості ефіру, призначеного для представлення кандидатами своїх позицій; велика увага “спортивним” моментам передвиборчих перегонів – менше суті; використання т.зв. синхрону в репортажах (насьогодні кількість синхрону істотно зменшилась – 7,8 секунди кандидату для представлення своєї програми); “спрощення” телебачення; непослідовність викладу репортерами позицій кандидатів тощо.
    
    Стівен Фарнсворт – професор політичних наук в Коледжі імені Мері Вашингтон; викладає в Джорджтаунському університеті курси з питань комунікацій, культури та технологій. Він є автором монографії “Політична підтримка в розчарованій Америці” (2003) та співавтором книги “Кошмари вечірніх новин: телевізійне висвітлення президентських виборів з 1988 по 2000 рік”. Протягом десяти років доктор Фарнсворт був журналістом, деякий час працював оглядачем національних новин у Вашингтоні. Брав участь у підготовці журналістів України, Вірменії та Грузії за програмами Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), працював над оцінкою політичних умов перед виборами у Камбоджі для Національного демократичного інституту (США). Доктор Фарнсворт має ступені МА та PhD з державного управління, отримані у Джорджтаунському університеті, та ступінь бакалавра, отриману у Дартмутському коледжі.
    
    Відділ преси, освіти та культури
    Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні
    Київ, вул. Глибочицька, 4, 4 поверх
    Тел.: (044) 490 4026, 490 4066
    Інтернет-сайт: http://www.usinfo.usemb.kiev.ua
    
    Повідомлення підготувала
    Ольга Полонська
    Мережа “Інформаційна спільнота”, м. Київ
    Ресурсний центр “Гурт”
    Електронна пошта: info@gurt.org.ua
    Інтернет-сайт: http://www.gurt.org.ua
    Повідомлення передруковано із бюлетеня РЦ „ГУРТ”
    # 29 (217), 29 липня 2004


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю