Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


НУО країн Східної Європи і СНД поєднують зусилля для попередження насильницьких конфліктів

16 серпня, 2004 р.

    *** У Софії (Болгарія) 23-26 липня 2004 року в конференц-залі інформаційного центра Ради Європи в Софії і конференц-залі Софійськ Університету пройшла міжрегіональна конференція "Трансграничне співробітництво між неурядовими організаціями і громадянським суспільством в області попередження насильницьких конфліктів".Організатор конференції - Асоціація Організації Об'єднаних Націй Болгарії за підтримкою Інституту Відкритого суспільства - Софія, Посольства Королівства Норвегії в Болгарії і Міністерства закордонних справ Болгарії.
    
    Ціль конференції - визначити можливість побудови ефективного співробітництва неурядових організацій різних держав, їхньої взаємодії з урядами і міжнародними структурами, такими як ООН, Рада Європи, Організація по Безпеці і Співробітництву в Європі й іншими.
    
    У конференції взяли участь близько 40 представників НУО з 13 держав (Азербайджан, Вірменія, Бєларусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Молдова, Нідерланди, Російська Федерація, Румунія, Сербія і Чорногорія, Україна, Хорватія). З вступним словом на конференції виступили Посол Болгарії, представники Міністерства закордонних справ Болгарії, Організації Об'єднаних Націй, УВКБ ООН у Болгарії і Європейському Центрі по попередженню конфліктів. Слід зазначити, що представники НУО з країн СНД, що були присутнім на конференції, уже більш 6 років співробітничають у рамках Робочої Групи НУО СНД по запобіганню і врегулюванню конфліктів - мережевої форми взаємодії зацікавлених осіб, НУО і їхніх об'єднань у країнах СНД в області координації спільних зусиль, спрямованих на запобігання і врегулювання конфліктів. Проведення конференції в Софії стало можливим саме після зустрічі членів Робочої Групи в Кишиневі (Молдова) 19-20 грудня 2003 року.
    
    Учасники конференції з жалем відзначили нові погрози стабільності в СНД, найбільш небезпечними з який сьогодні є Наддністрянщин і Південна Осетія. Були висловлені побоювання, що період так званих "заморожених" конфліктів у СНД підходить до кінцю, і перед цивільним суспільством устають питання: "Як буде розвиватися ситуація далі?" і "Що можуть зробити неурядові організації?"
    
    Майже одноголосно представники НУО визнали важливість проведення спільних миротворчих місій у регіонах зі зростаючою напруженістю, моніторингів, була висловлена необхідність проведення спільних проектів по зміцненню довіри уздовж границь Західного СНД, що особливо актуально в зв'язку з розширенням границь Європейського Союзу. Окрема увага була приділена питанням підготовки цивільних експертів і представників громадськості як механізму запобігання конфліктів на локальному рівні в довгостроковій перспективі.
    
    Проведення конференції стало наступним етапом діяльності НУО з країн Східної Європи і СНД у рамках Всесвітнього Співробітництва по Запобіганню Збройних конфліктів (Global Partnershіp for the Preventіon of Armed Conflіcts - GPPAC). Головна мета Всесвітнього Співробітництва - збільшення ролі й ефективності цивільного суспільства в запобіганні і дозволі збройних конфліктів, для досягнення чого було ініційовано 15 регіональних процесів, що охопили всю планету.
    
    Загальний план дій у рамках Всесвітнього Співробітництва передбачає кілька основних етапів:
    - 2003 рік - регіональні консультації, залучення цивільного суспільства в процес, проведення досліджень і організація дискусій;
    - 2004 рік - написання регіональних повісток і складання планів дій, початок регіонального і міжрегіонального співробітництва;
    - 2005 рік - проведення Міжнародної конференції Організації Об'єднаних Націй, присвяченої ролі цивільного суспільства в запобіганні збройних конфліктів, реалізація планів дій, створення ефективне діючої системи глобального партнерства для попередження і врегулювання насильницьких конфліктів.
    
    Особливістю конференції в Софії стала участь великого числа молодих людей - представників неурядових організацій, тому що сьогодні саме взаємодія молоді на регіональному і міжрегіональному рівнях є важливими й основними елементами формування межкультурного взаєморозуміння, сприяють ліквідації нетерпимості і напруженості в конфліктних, перед- і постконфликтных регіонах.
    
    Від імені учасників висловлюємо подяку Івайло Стойменову (Асоціація Організації Об'єднаних Націй Болгарії) за організацію конференції, що стала важливим кроком для визначення ролі і можливостей НПО, допомогла визначити подальші кроки в області запобігання і врегулювання конфліктів і намітити здійснення конкретних заходів для подальшого здійснення регіонального підготовчого процесу.
    
    Джерело: Таврическая Група Медіації, Україна, АР Крим, м.Сімферополь


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю