Наша сторінка на Facebook Наша сторінка у Twitter Наш канал Youtube
підписатися на новини
Email
підписатись
відписатись

Quicks: Креативний мобільний застосунок для відеомонтажу
Мобільний додаток Slibe для веб - дизайнерів
Газета Нова Доба - видання про Київ і столичну область

 

 НОВИНИ


Малі проекти Посольства Королівства Нідерландів (Матра/КАП)

19 серпня, 2004 р.

    *** У рамках програми "Малі проекти Посольства Королівства Нідерландів" (Матра/КАП) нідерландська держава надає фінансову підтримку для реалізації суспільно значимих проектів у країнах Центральної і Східної Європи. Українські організації, що представляють інтереси визначеного кола осіб, можуть подати в Посольство Нідерландів у Києві заявки на надання фінансування в межах 11.500 євро.
    
    Програма "Матра/КАП" реалізується в наступних країнах: Білорусія, Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Росія, Румунія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Україна, Хорватія, Чехія й Естонія. У рамках програми "Матра/КАП" можуть бути профінансовані проекти, що сприяють процесу суспільних змін у даній країні (при цьому маються на увазі зміни, що стсуються організації громадян, суспільних структур і внутрішніх зв'язків в суспільстві в цілому), тобто тому всеосяжному процесу суспільних змін, що протікає при перебудові суспільства і має своєю метою побудову плюралістичної і демократичної правової держави.
    
    Вимоги до проекту
    Програма "Матра/КАП" підтримує насамперед такі проекти, змістом яких є впровадження і поширення нових підходів (моделей, методик, технологій), використання яких організаціями приведе до зміни (удосконалюванню) методів їхньої роботи. Фінансова підтримка в рамках програми "Матра/КАП" надається для відшкодування витрат організації по реалізації проекту, що відповідав би наступним вимогам:
    · проект повинний бути заснований на місцевій ініціативі;
    · подавець заявки повинний внести істотний власний внесок у реалізацію проекту в грошовій формі і(чи) натурою (працею, наданням устаткування і площ, оплатою поточних витрат і т.п.);
    · проект повинний бути реалістичним, життєздатним і стійкої;
    · термін реалізації проекту не повинний перевищувати 12 місяців;
    · проект не повинний бути продовженням звичайної, що уже ведеться роботи організації; - проект повинний полягати в проведенні конкретних дій, що будуть довершені протягом чітко позначеного періоду часу.
    
    Фінансування діяльності благодійного характеру - гуманітарна допомога, постачання продуктів харчування, медикаментів і т.п. - виключається. Не фінансуються також наукові дослідження і проекти, що мають відношення до розвитку підприємництва.
    
    Умови фінансування
    Сума фінансової підтримки, наданої проекту в рамках програми "Матра/КАП", складає не більш 11.500 євро. Посольством Нідерландів не фінансуються поточні щомісячні витрати організації, такі, як орендна плата за приміщення, оплата праці персоналу проекту, а також витрати, зв'язані з поїздкою за чи рубіж прийомом іноземного фахівця. Ці витрати ініціатори проекту повинні брати на себе.
    
    Малий грант "Матра/КАП" може бути використаний, наприклад, для покупки устаткування, видаткових матеріалів, інших предметів користування, для оплати короткострокової оренди залів для проведення конференцій, семінарів, виставок і т.п., для оплати командировочних і транспортних витрат у межах країни, типографських витрат, також невелика частина суми гранта може бути використана для гонорарів фахівцям, що працюють за контрактом з подавцями заявки, якщо вони працюють не на постійній основі протягом усього терміну дії проекту, а виконують конкретну задачу по проекті.
    
    Оформлення заявки
    Заявка на одержання фінансової підтримки для реалізації проекту в рамках даної програми повинна складатися подавцем самостійно, однак, у випадку виникнення питань по складанню заявки, подавець може одержати телефонну консультацію в співробітників Посольства . Заявка складається українською мовою за спеціальною формою.
    
    Заповнення бланка заявки від руки не допускається. Не забудьте вказати дату і поставити підпис і печатка організації. Допускається передрук бланка з чи розширенням скороченням розділів анкети. Заповнена і підписана заявка висилається рекомендованим листом в одному екземплярі. Заявки, отримані по факсу чи електронній пошті, до розгляду не приймаються. Обов'язковим додатком є тільки ксерокопія свідчення про реєстрацію організації-заявника. Організація може також прикласти переклад заявки на англійську чи нідерландську мову. Протягом року одна організація може подати тільки одну заявку.
    
    Кошторис витрат, зв'язаних з реалізацією проекту, складається в євро. Якщо вказується значний власний вклад у грошовій формі, необхідно документальне підтвердження (наприклад, банківська виписка). Якщо указується внесок з інших джерел, також необхідно документальне підтвердження.
    
    Посольство Нідерландів не встановлює крайніх термінів подачі заявок. Заявки приймаються постійно протягом року. У зв'язку з тим, що бюджет програми "Матра/КАП" обмежений, заявка може бути відхилена навіть у тому випадку, якщо проект відповідає усім вимогам програми. Пріоритет при конкурсному доборі віддається невеликим провінційним громадським організаціям.
    
    Після підписання контракту про виділення гранта 80% суми переводиться на банківський рахунок організації в гривнях. Після надання проміжного фінансового і змістовного звіту про реалізацію проекту переводяться інші 20%. Протягом трьох місяців після закінчення проекту подавець заявки зобов'язаний представити остаточний фінансовий і змістовний звіт. Посольство Нідерландів зберігає за собою право в будь-який момент проводити інспекцію реалізації проекту і витрати фінансових засобів і давати їм свою оцінку. Через якийсь час після закінчення проекту організація може подати заявку на фінансування нового проекту, якщо він не буде продовженням проекту, що завершився, "Матра/КАП".
    За детальнішою інформацією про принципи фінансування, оцінку та відбір заявок контактуйте:
    Посольство Королівства Нідерландів в Україні
    Контрактова площа 7,
    01901Київ
    Тел: (044) 490 8219, 490 8220
    Факс: (044) 490 8209


Яким суспільним інституціям ви довіряєте найбільше?
Президенту
Верховній раді
Уряду
органам місцевого самоврядування
Армії
Поліції
Цекрві
Громадським організаціям
Волонтерам
Нікому не довіряю